5 Adımda Duyarsız Olmak:

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hey Sen Hoşgeldin kategorisinde golfStream tarafından oluşturulan 5 Adımda Duyarsız Olmak: başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 556 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hey Sen Hoşgeldin
Konu Başlığı 5 Adımda Duyarsız Olmak:
Konbuyu başlatan golfStream
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KadiR

golfStream

Kayıtlı Üye
1. Kesinlikle "Şahit yazarlar..." psikolojisine bürünün.
- Ölen ölsün kalan kalsın ben yoluma bakarım temalı bir hayat yaşadığınızdan emin olmanız gerek. Aksi halde duyarsızlığınızdan şüphe edilir, tetkik edilir hatta imha edilir.
2. Başlıca hayat felsefeniz "neme lazım, adam sen de, bana ne..." olsun.
- Düşüneceğiniz tek şey kendi hayatınız, önem vereceğiniz tek canlı kendiniz olmalıdır. Arda sırada başkaları için "vah vah yazık oldu..." veya "hayat acımasın ne yapalım..." gibi yapmacık sözler sarf etmek duyarsızlığınıza gölge düşürmez, aksine ne kadar yapmacık olursa duyarsızlığınız o kadar kıdemli olur.
3. Yılanı bin yaşına kadar yaşatıp bininci yaş gününü coşkuyla kutlayacak kadar karakterinizden soyutlanın.
- Bununla beraber bol bol durmadan su için. Karakteriniz muhtemelen bir lağım içinden farksız olacağı için bunun güzelleşmekle alakası olmayacaktır. O yüzden sadece yılanın dokunmamasını garantilemek için su içmeye mutlaka önem verin.
4. Toplum içinde bir şeyleri değiştirmek isteyenlere her zaman uzak olun, tuzak kurun hatta ve hatta onlara düşman olun.
- "Susma sustukça sıra sana gelecek..." vb. boş ve tehlikeli sözleri lugatinizden mutlaka silin. Unutmayın! Slogan sizin için ömrü kısaltan bir illettir. Dünya ne kadar lanet bir yer, insanlık ne kadar aşağılık bir olguya dönüşürse dönüşsün siz sadece yaşamınıza odaklanın.
5. En önemli kural ise, asla ve asla kimsenin hayallerine önem vermeyin.
- Çocuğunuz oyuncu, yazar veya sanatsal bir aktivite ile ömür çürütmek istiyorsa hemen ona fırça çekin. Akıllanmazsa temiz bir dayak çekin. Yine böyle boş işlere merak salıyorsa ipini çekin gitsin. Mütemadiyen "Cebindeki kadar adamsın, hayatta her şey para, hayaller karın doyurmaz..." gibi insanı basitleştiren telkinlerde bulunun.

"Unutmayın! Bir evin asıl sahipleri her zaman böcekler olmuşlardır."

Ekli dosyalar

• düşünemedi.jpg
    düşünemedi.jpg
    284 KB · Görüntüleme: 1

KadiR

Yönetim
Kardeş hızlı başladın :)

KadiR

Yönetim
Hahaha artık kendi yazılarını şiirlerini paylaşımlarını bekleriz ama senden olsun :)

golfStream

Kayıtlı Üye
Bende orjinalden başkası olmaz :) Özentiliği ve araklamayı sevmem. Ben bana yeterim Türkiyem :D

KadiR

Yönetim
Zaman her şeyin ilacı gorucez kardeş :)