7 kemik üzerinde secde etmek..

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Namaz kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan 7 kemik üzerinde secde etmek.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,355 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Namaz
Konu Başlığı 7 kemik üzerinde secde etmek..
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

DeNiZ

Yönetim
Peygamber efendimiz ne buyurmuş"7 kemik üzerine secde etmekliğim emrolundu." Secde en yakın yer Allah'a. Haşa Allah yerde falan bir mesele değil de tevazunun zirvesi, kulluğunun ifadesi. En son merhale, yer. Toprağa koyuyorsun başını, yere koyuyorsun ve Allah'ın şanını yüceltiyorsun. Sübhane Rabbiyel ala Sübhane Rabbiyel ala. Ben desem ki Sübhane Rabbiyel aliyyül ala desem olur mu? Daha güzel olur,daha güzel olur.Ama ala denmiş ala diyoruz. Sübhane Rabbiyel ala, Sübhane Rabbiyel aliyyül ala dersem ne olurum? Ohhh daha rahatlarsın. Değil mi ? Cenabı Hakk'ın şanını yüceltiyorsun. Kendi hiçliğini anlıyorsun Allah'ın huzuruna vardığında. En aşağı mertebeye başını koyuyorsun en kıymetli tarafını. "7 kemik üzerine secde olmaklığım emrolundu"eller 2, dizler 2 etti 4. 2 de ayak uçları etti 6. Alın burun tek sayılır, yalınız alnın teması yetmez, burnun teması yetmez.7 kemik üzerine secde edeceksin. Ha özürlü de ima yapıyor falan onlar ayrı. Normal insanlar için 7 kemik üzerine secde etmek. Secde, Allah'a en yakın yer, tevazunun zirvesi. Yokluğun zirvesi, değil mi? Yokluk yokluk yokluk, nesin sen? Allah'ın varlığı karşısında nesin sen? Sen Allah'ı bilecek şekilde yaratıldın. Sonradan aldığın telkinatlar destektir, fıtratında var senin Allah'ı bilmek. Fıtratında var, ezeli ervahta verildi sana bu. "Ben sizin Rabbınız değil miyim?" deyince bütün ruhlar"beli "dediler. Secde emredildiği zaman ettiler,etmeyenler de oldu. Şimdi burada toprağın mayasındaki değişiklikler. Şimdi burada benim ne kabahatim var Yarabbi beni bu şekilde yarattıysan? Ha,buna hiçbir zaman hakkı yok insanın.Nasıl? Öyle nizama intizama koymuş ki Allah,onlar için de öyle aflar ihsan etmiş, aklın hayalin durur. Yalınız günah mahsulü bunun dışında tabii. Günah mahsulü bunun dışında. Afedersin gayrimeşru görüşmüş güç olarak. Hele şu imam nikahı deme yok mu beni bitiriyor. Ya imamın belki nikahı yok.Ne imamın nikahından bahsediyon? İmamın nikahı değil ki herkes kıyar nikahı aklı eren bir adam. Dini nikah,Allah'ın emrettiği nikah. Ne emretmiş? Şahitler huzurunda kıyacaksın. Erkeğin de ikrarını alacaksın kadının da ikrarını alacaksın.Şahitler olacak. Şahitlik edecek ona. Mihri müeccelini tayin edeceksin.Şu kadar mihir üzerinde müeccel,muaccel. İki türlü mihir vardır. Hemen ödenen mihir, yani kızın bekaretidir.Yarın bir gün ne olduğun belirsiz, kızı boşarsan ne olacak bitiriyorsun bekaretini de kaybediyorsun. Ne olacak onun hali? Allah onu garantiye alıyor. İyi anla. Nikah langır lungur şey değil öyle alay konusu olacak. Allah'ın emri peygamber efendimizin sünneti İmamı Azam Hazretlerinin iştiyadı ile şu kadar mihr-i müeccele üzerinden falanca kızın filancayı filanca bilmem neye aldın helallığa kabul ettin mi? Ettim.Ettin mi? Ettim. Ettin mi? Ettim. Şu kadar Mihri müeccel üzerinden. Bende ahdi nikah ettim. Şimdi bunlar oyuncak değil Efendi. İmam nikahı, ne imam nikahı? Çok hataya düştükleri gibi bunda da hataya düşüyorlar. Dini nikah. Allah böyle emretmiş ama sen de hiçbir şeyi kabul etmiyorsun. Allah affetsin sana değil sözümüz.Ne yapalım,Allah ıslah etsin. H.Galip Hasan Kuşçuoğlu ks Hazretleri'nin 21 Kasım 2008 tarihli sohbetinden alıntıdır