En çok mesaj

Kullanıcı
Mesajı

Bana ALLAH Yeter!!!❤️

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sure ve Dualar kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Bana ALLAH Yeter!!!❤️ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 206 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sure ve Dualar
Konu Başlığı Bana ALLAH Yeter!!!❤️
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
*ºº¤øºﷲﷲ??❣️??°ºﷲﷲ°º¤ø,¸¸,*

_Herkesin her türlü sıkıntısının açılmasına vesiledir okuyunuz belli bir sayı olmaksızın dilinizle kalbinizle gücünüz yettiği ölçüde okuyunuz dertlere deva hastalara şifadır yeterki *İMAN İTİKAT ve İNANÇ* olsun_

*Bazen çaresiz kalırsınız, yüzde yüz haklı da olsanız elinizden hiçbir şey gelmez. Haksızlığın karşısında mahzun mahzun bakmak içinizi acıtır. Böyle bir durumda yapılacak tek şey var; Derdinizi herkesin hakkından gelen birisine anlatmak.*

*Zaman olur olayların üstesinden gelemezsiniz. Boyunuzu, boynunuzu ve gücünüzü aşar, imkânınızı zorlar, eliniz ayağınız tutulur. Bir yerde çaresiz kalırsınız.*

??O zaman deyin ki; *Hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl.(“Allah bize kâfidir, o ne güzel vekîldir!”)*

*Rasulullah Efendimiz (Aleyhis’salatu ve’s selam) “Allah bize kâfidir, o ne güzel vekîldir!” buyurdu. (Buhari)*

*??Allah bize yeter, o ne güzel hâmi, ne güzel güvencedir.*

*?İçinden çıkamadığım, boğulduğum dertlerime; Hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl.*

*?Çaresizliğime,*

*?yılgınlığıma,*

*?biçare oluşuma; Hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl.*

*?Yaptıklarıma,*

*?yapamadıklarıma; Hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl.*

*?Geceler boyu ağlamalarıma,*

*?yüreğimin üşümelerine,*

*?ruhumun girdaplarına; Hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl.*

*?Kendimi ifade edemiyeşime,*

*?söyleyip de kimselere duyuramadığım,*

*?acıyan,*

*?kanayan,*

*?ağlayan herşeyime;*

*Hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).*

*- “Bana, Allah yeter (kâfidir), O'ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah'a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.” (Tevbe,129)*

Dayan be gönlüm! Bîçâre değilsin. Yaradan sana yâr! Kimsesiz değilsin, yanında "Kimsesizler kimsesi" var!

Biliyorum, Sığmazsın hiç bir yere, dünya sana dar! Ama dayan be gönlüm! Dayan ki her gecenin mutlaka bir sabahı var!

*Kimsesiz sahipsiz degilsiniz*
*Yüreğinize naksedebilmeniz temennisi ile✋*

*ºº¤øºﷲﷲ??❣️??ºﷲﷲ°º¤ø,*

.. ben