?Bir insanı ihya eden tüm insanlığı ihya eden gibidir

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sure ve Dualar kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan ?Bir insanı ihya eden tüm insanlığı ihya eden gibidir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 188 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sure ve Dualar
Konu Başlığı ?Bir insanı ihya eden tüm insanlığı ihya eden gibidir
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
?Eşiniz sizin aynınız..Senin bir versiyonun..
?Eşimin kalbini,nefsini,ruhunu nur eyle diye dua edeceğiz..
?Hayır dua ile bir Kadın Kocasını ihya edemez mi?..
?Bir insanı ihya eden tüm insanlığı ihya eden gibidir;Biz bunu neden hep İslama davet sanarız?!Evin içindekiler ne durumda,eşin evladın ne durumda..

?Değerli kızlarım kimden akıl aldığınıza çok dikkat edin..
?Hocam annem babam,barışmamızı istemiyor?Neden senin yüzünden,çünkü sen hep annene eşinle olumsuzluklarını anlattın..
▪️Bir kimse kocasından ayrıldı,tekrar bir araya gelmek istedi,çekilin aradan..
?Nerden nasihat aldığınıza çok dikkat edin
▪️Asra andolsun ki insanlık hüsran içindedir;ancak hakkı hayrı tavsiye eden..
?Herkes hayrı tavsiye edemez!Edenden dinleyeceksin!
?Allah feraset versin hepimize
?En önemli şey aile,aileyi bitirdik mi geriye ne kalıyor..
?Cenabı Allah eksiklerimizi kendi katından tamir eylesin..Toplum olarak birbirinin elinden tutup cennete götüren..İstediğimiz bu..

?Hz Mevlana:İşleri ancak Allah bitirir Onun kapısına git..
?Sen tatlı aklını koy bi kenara;Cenabı Allah’ın kapısına var..Ben yaparım ederim demeyi bırak..
?Hiçlik kapısında Adam olunur!
?Hz Yakup uzunca bir süre her gün;Sonra da her Cuma gecesi Hacet namazı kılarak son nefesine kadar evlatlarına duaya devam eder..
?Sen sadece samimi bir niyet göster;Cenabı Allah yardım edecektir.
?Bir kadın;diliyle bedeniyle tatlı bir dil konuşuyor gibi yapsa da ;o çocuk,o eş ruhun gönderdiği enerjiyi bilir..
?Kalp kulağı;ruhun sözünü,beden dilinden önce işitir!..
?Küçüğün sevgiye ihtiyacı var deriz,bilmeyiz ki büyüğün daha çok ihtiyacı var..Abinin daha çok sarılmaya ihtiyacı var belki..
?Beden dili,konuşma tetkikleri hepsi boş...Allahsız Kuransız uygulanmaya çalışılan herşey boş !Herşey sükunetle dua,sadaka,kurban kesme,gözyaşı ile dua..Herşey bu!
▪️Duanız olmasa ne diye Rabbim değer versin..
▪️Rabbim beni ilimce artır;Gul Rabbi zidni ilma
?İlimce beni artır..
?Abdullah İbni Mesud r.a 2 Duası?
1-Allahım irtidadı olmayan daim nuru artan iman nasip eyle
2- Muhsin Muhlis Müttaki kulların arasına dahil eyle
3-Rabbim iki cihanda da Rasulullah Efendimizle beraber eyle
?Rabbim İmanımı ve yakînimi artır
?İman nuru artınca bakış açınız değişir.
?Bunun için de senin erdemli olman lazım..
?Sen gidip geliyorsun..Hayır;Sebatlı olacağız..
?Kuranı Kerim çok güçlü bir Nur
?Kalbime Kuranı Kerim’in nurunu İhsan eyle diye dua edeceğiz..Kalbinize bedeninize ruhunuza nur yüklemesi yapar Kuranı Kerim..
?Rabbim;Ömrümün her anına kendi katından Hidayet ve nur İhsan eyle..
?İman ve Yakinden kıymetli bir şey var mı?
?Rabia Adeviye:Cenabı Allah’ın 1 e 10 verdiğinin yakînindedir.Bir gün 2 ekmek verir,20 ekmek bekler..Bir kimse 18 ekmek getirince;2 tane nerde der?O da yolda yemiştim der..İşte Yakîn bu!
?Şu önemli günler;darda olana yardım günüdür;ayakkabı alma günü başka gün.açıkta olana yardım günü bugün..
?İnsanı kâmil noktaya getiren 2 şey:İlim ve Duadır.
▪️Siz öğrendiklerinizle amel ederseniz,Allah size bilmediklerinizi öğretir buyuruyor.

?Hücrelerine yerleşsin diye böyle konuşuyorum..Rabbbimin lütfu izni keremiyle..Sahibim Allah!
?İnanın bakış açınız değişecek!
?Rabbim sana da bana da Hidayet nasip eylesin

?Efendimiz sav: Dünyada ki tüm insanların akılları bir yere konsa;öbür tarafta ki Adem’in aklı ağır basardı..Peki neden;
?Biz Meleklere dedik ki;Ademe secde et.
?Ademe öğrettiği isimler;Esmaların tecellileri..Fizik kimya biyoloji tüm ilimlerin temelini öğretti..Melekler Hz Adem’in Esma ilmi karşısında:Rabbimiz Senin bize öğrettiğinden başka Bilgimiz yoktur,Sen Sübhansın dediler.
?Cenabı Allah;İnsana Melekler geçecek istidat vermiştir,ruhumuz özel..Ruhun içinde Esma tecellilerinin hepsi var..Keşfet hepsini tek tek !

?Ya Rabbi Gaflet bataklığından kaldır,rahmet denizine daldır,imanımızı,yakînimizi artır..