En çok mesaj

Kullanıcı
Mesajı

*Bütün ihtiyaçlar ancak Sana arz edilir.*

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sure ve Dualar kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan *Bütün ihtiyaçlar ancak Sana arz edilir.* başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 210 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sure ve Dualar
Konu Başlığı *Bütün ihtiyaçlar ancak Sana arz edilir.*
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
°══• ೋ•☀️๑?๑☀️•ೋ •══°

*Allâh-u Te'âlâ'nın Kendileri İle Dua Edilmesini En Çok Sevdiği İsm-i Şerîfler*

➖Huzeyfe ibni'lYemân (Radıyallâhu Anh) şöyle anlatmıştır.
_Bir kere Cibrîl, Nebî (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem)'e gelerek Yâ Muhammed! Bana senden daha sevgili olan hiçbir peygambere gönderilmedim. Sana Allâh'ın isimlerinden bazı isimler öğreteyim miki onlar Allâh-u Te'âlâ'nın,kendileriyle Zâtına dua edilmesi en çok sevdiği isimlerdir._
_(Bu isimleri okumak istersen) de ki:_

*??Yâ nûrassemâvâti vel ard.*
*??Yâ zeynessemâvâti vel ard.*
*??Yâ cebbârassemâvâti vel ard.*
*?? Yâ imâdessemâvâti vel ard.*
*??Yâ bedîassemâvâti vel ard.*
*?? Yâ tâcessemâvâti vel ard.*
*??Yâ zel celâli vel ikrâm.*
*??Yâ sarîhal müstasrıhîn.*
*??Ve yâ ğıyâsel müsteğîsîne vel müntehel âbidîn. El müferrice anil mekrûbîn. El müravviha anil mağmûmîne ve mücîbe duâil mudtarrîne ve kâşifel kürabi ve yâ ilâhel âlemîn.*
*??Ve yâ erhamerrâhimîn. Menzûlün bike küllü hâceh.*

*➖Ey gökleri ve yeri (güneş ve ayla) nurlandıran! ey gökleri ve yeri (yıldızlarla ve burçlarlarla) süsleyen! ey göklerin ve yerin (ve onlardaki herşeyin işlerini yoluna koyan) Cebbâr! Ey gökleri ve yeri ayakta tutan! Ey göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısı! Ey gökleri ve yeri (onlarda yarttığı güzelliklerle) taçlandıran.*

*➖Ey Celâl (heybet) ve ikrâm(lütuf) sahibi! Ey feryat edenlerin imadadına yetişen! Ey yardım isteyenlere imdad eden,ibadet edenlerin nihâî hedefi olan ,dertlilerden sıkıntılarını bertaraf eden, kederlileri rahatlatan, darda* *kalanların icabet eden ve dertleri açan!*
*Ey âlemlerin İlâhı! Ey merhametlilerin en* *acıyanı!*
*Bütün ihtiyaçlar ancak Sana arz edilir.*

_(İşte bu isimleri zikrettikten sonra Rabbine hâcetini arz eyle)_

?✒️(Heysemî, mecma'u'z-Zevâîd,no:17396,10/284)

°══• ೋ•☀️๑?๑☀️•ೋ •══°