Corana Virüs Hakkında Bilmemiz Gerekenler

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Günün Köşesi kategorisinde BuRaK tarafından oluşturulan Corana Virüs Hakkında Bilmemiz Gerekenler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 405 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Günün Köşesi
Konu Başlığı Corana Virüs Hakkında Bilmemiz Gerekenler
Konbuyu başlatan BuRaK
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRaK

BuRaK

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır gündemimizi meşgul eden, insan sağlığı ve yaşamı üzerinde etki eden corona virüs hakkında dilim döndüğü kadar birkaç şey paylaşmak istiyorum.

koronavirus.jpg
Okuduğum makaleler ve yazılardan çıkardığım sonuç şu ki;
dünya üzerinde corona virüsü tatmayan hiç bir canlı kalmayacak. Virüsler daha çok hayvan vücutlarını konak edinmiş canlılardır ve hayvanların vücudunu konak edindikleri için onlara insanlara verilen zarar gibi olumsuz etki yaratmamaktadır. İnsan vücuduna yeni gelen corona virüs insan vücuduna yabancıdır. Bu sebepten dolayıdır ki insanlar üzerinde en ağırı ölüm olmakla birlikte çeşitli zararlar vermektedir. Eninde sonunda insanların vücuduna da adepte olacaklar ve insanların vücudunu da konak olarak edinecektirler. Ve konak edindikten sonra da bu kadar zararlı etkileri görünen bir virüs olmaktan çıkacaktır. İnsanlar bunu normal bir gripmiş gibi atlatabilecektir. Önemli olan bu virüsü ne kadar geç kaparsak daha az yan etkisini görmemiz açısından bizim için daha iyi.

Mümkün olduğu kadar dışarı çıkmaktan kaçınalım. Dışarı çıkmak zorunda kalırsak veya işe gitmek zorunda olanlar, kişisel koruyucu ekipmanları kullanmayı ihmal etmesinler. Maskesiz asla insan içine çıkmayalım. Corona virüs solunum yoluyla bulaşan bir virüstür.

Eldiven kullanmanın bir artısı yoktur. Aksine eldiven üzerinde virüsün daha çok yaşadığı açık bir gerçek. Sadece elinizi ağzınıza, yüzünüze, gözünüze götürmemeniz yeterli olacaktır. Ama unutuyorum elimi ağzıma, yüzüme götürüyorum diyorsanız eldiven kullanmanız sizin için faydalı olacaktır. Eldiven size virüsü hatırlatıp elinizi ağzınıza, yüzünüze, gözünüze götürmenizi engelleyecektir.

Sağlıkla kalın arkadaşlar...