Dünya Dans Günü Etkinlikleri bu sene online yapılacak

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kültür & Sanat Haberleri kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Dünya Dans Günü Etkinlikleri bu sene online yapılacak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 832 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kültür & Sanat Haberleri
Konu Başlığı Dünya Dans Günü Etkinlikleri bu sene online yapılacak
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KadiR

DeNiZ

Yönetim
29 Nisan Dünya Dans Günü kapsamında Prof. Tuğçe Tuna tarafından oluşturulan Dünya Dans Günü Etkinlikleri bu sene dans sevdalıları ve meraklılarıyla online olarak buluşacak.
dunya-dans-gunu-etkinlikleri-bu-sene-online-yapilacak.jpg
Konsept ve danışmanlığı Prof. Tuğçe Tuna tarafından oluşturulan “İstanbul Dans Günleri 2020 / Dünya Dans Günü Etkinlikleri” bu sene COVİD-19 pandemisi nedeniyle, MSGSÜ İDK. Çağdaş Dans Anasanat Dalı’nın iş birliğiyle 28-29 Nisan 2020 tarihlerinde dijital ortam aracılığıyla gerçekleştirilecek. Herkese açık, farklı yaş grupları için tasarlanmış ve ücretsiz atölyeler, canlı yayın konuşmaları ve öğrencilerin iş birliğiyle üretilen dans videoları dijital ortamlarda paylaşılacak.

Konsept, danışmanlık ve video tasarımının Prof. Tuğçe Tuna tarafından yapıldığı ve MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı öğrencilerinin iş birliğiyle oluşturulan dans videolarının içerikleri de dansa ilgi duyan herkese farklı ve eğlenceli bir iki gün sunacak. Lisans I öğrencilerinin iş birliğiyle; Kaya İlhan Akkoyunlu’nun 1950 de Ses Tiyatrosu’nda, şair Nazım Hikmet Ran’ın “Yaşamaya Dair” şiiri eşliğinde gerçekleştirdiği “Yaşamak” isimli koreografisinden ilhamla üretilen dans videoları programda yer alan performanslardan biri olacak. Lisans II öğrencilerinin iş birliğiyle; Prof. Tuğçe Tuna’nın 2008 yılında ürettiği EKO isimli eserinden yola çıkarak “EKO’nu Yarat” projesi de ilgi gören performanslardan biri olacak. “Ağaç-Duvar-Kuyu-Rüzgar-Kabuk” kelimelerinden yola çıkılarak, hareket araştırmalarının yapılmasından sonra bireysel koreografi oluşturulması ve bu koreografilerin dijital platformlarda paylaşılması ile Lisans III-IV öğrencilerinin işbirliğiyle; “Sınırlı alanda dans etmek” üzerine dans videosunun üretimi ve yayınlanması da programda yer alan diğer performanslar olacak.
Çağdaş Dans Yarı Zamanlı Eğitim Programı I-II-III-IV. sınıf ve Genç Dans I-II öğrencilerinin iş birliğiyle: “Dans senin için ne ifade ediyor?” çalışması üzerinden üretilen dans videolarının yayını da Dünya Dans Günü etkinliklerinde sanatseverlere bu sene özel bir deneyim yaşatacak.

Son düzenleme:

KadiR

Yönetim
cıx bu bana gore bı iş deıl tans işi benı aşar

KadiR

Yönetim
hııhhmm

KadiR

Yönetim
:)

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Berebar yapın bence ??

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Missim yeminli snki yok kelimesini ezberlemis sanki tamam bilmiyo
Biler biler şey geldi aklıma sewkat Yerimdar varya oda agiirrrr abi diğer oğlan onu rezil edmek için tango yapmaya davet ediyor piste vee bilbakalım şevkat tango yapio vala abim herşeyi yapar kimin abisi :)

KadiR

Yönetim
:)))))

KadiR

Yönetim
bılmıyom bılmıyom