En Yaygın Kişisel Gelişim Sorunları

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan En Yaygın Kişisel Gelişim Sorunları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 42 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim
Konu Başlığı En Yaygın Kişisel Gelişim Sorunları
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

DeNiZ

Admin
Yönetim
Grafiker
Katılım
26 Mar 2020
Mesajlar
1,104
Tepkime puanı
1,794
Puanları
113
Konum
Radyosohbetim.Com
Web sitesi
www.benimtutkum.com
Kişisel gelişim, birçok insan için öncelikli bir konudur. İnsan hayatının en önemli yönlerinden biridir; ancak ego sizi yanlış bir yola sevk eder ve enerjinizi kaybettirir.


Kişisel gelişim, birçok insan için öncelikli bir konudur. İnsan hayatının en önemli yönlerinden biridir; ancak ego sizi yanlış bir yola sevk eder ve enerjinizi kaybettirir. Başarısızlık sorun değildir, mükemmel ya da eksiksiz de olabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için tüm potansiyel ve enerji içinizde! İçsel benliğinizi dinlediğinizde sorularınızın cevaplarını aramanıza gerek kalmayacak. Kişisel gelişim kitapları her sorunun cevabını vermeyebilir. Kişisel gelişim kursları beklediğiniz faydayı hemen veremeyebilir! Belki de yaygın kişisel gelişim sorunları karşınıza çıkacak! Peki, nedir bu sorunlar?

Ego temelli kararlar
Ego temelli kararlar veriyorsanız tehlikeli bir motivasyonunuz var demektir. Egonuzla her an yanlış bir karar almaya açık hale gelirsiniz. Bu sebeple egonuzla karar vermeden önce kendinize farklı bir perspektiften bakmayı deneyin! Gerçek arzularınız ve niyetiniz nedir? Cevaplar iç açıcı olmayabilir; ama egodan iyidir!

Gerçekçi olmayan beklentiler
Neler başarabileceğiniz konusunda fazla iyimser olmamalısınız. Benlik saygısı sorunları yaşıyoruz geleceğinizi karanlık görebilirsiniz. Kişisel gelişim filmleri izleyerek bu sorunu aşamazsınız. Gerçek kişisel gelişim, yükselişler ve düşüşler arasında gerçekleşir. Hayalinize doğru gerçekçi adımlarla ilerleyin.

İyi olmadığını düşünmek
Bazı insanlar yeterince iyi olmadıklarını düşünür. Ezici bir tatmin olmama hissi yaşarlar. Özgüvenleri düşük; ama mükemmeliyetçilerdir. Size benzer çok insan var. İnsanlarla bağlantı kurun ve birçok konuda birçok kişiden daha iyi olduğunuzu görün!

Sadece çalışmak ya da sadece eğlenmek
Kişisel gelişim sorunları sadece çalışarak ya da sadece eğlenerek çözülmez. İnovatif düşünmek, farklı deneyimleri gerektiği zamanlarda yaşamakla bağlantılıdır. Fikir üretmek için dinlenmeye ve eğlenmeye de ihtiyacınız var! Bunun yanında sadece eğlenerek çalışma azminizi köreltmeyin!

Para…
Para, hayatın her alanında başroldedir. Hayatın önemli bir parçası olmakla birlikte kişisel gelişim için olmazsa olmaz değildir. Bir şeyleri sadece para için yaparsanız, muhtemelen mutlu ve tatmin olamazsınız. Böylece sürekli daha fazlasını ararsınız ve bir süre sonra kendinizi hem hüsrana uğramış hem de tükenmiş hissedersiniz. Para gibi bir zevke, bir tutkuya veya bir yemeğe bağlı kalmak kişisel gelişim sürecini baltalayacaktır.

Güvensizlik
Kişisel gelişim sorunları arasında güvensizlik önemli bir yer tutar. Hayallere ulaşmak ve hayattan zevk almak için güven gerekir. Kendinize ve hayata güvenmiyorsanız maça yenik başlamışsınız demektir. Hayatın getirdiği her şeye açık olun ve anın tadını çıkarın!

Kişisel gelişim, bizi daha mutlu edebilir, tatmin edici bir yaşama götürebilir; ancak aynı zamanda aldatıcı da olabilir. Motivasyonlarınıza ve eylemlerinize uzaktan bakın; kendinizi, hedeflerinizi ve yaptıklarınızı değerlendirin. Kendinize karşı dürüst olun ve kişisel olarak gelişmeye başlayın! Değişim zor değil, değişim gelecekte; kişisel gelişim içinizde!
 
Üst Alt