Fırında patates püreli pırasa tarifi...

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sebze Yemekleri ve Zeytinyağlılar kategorisinde Prenses tarafından oluşturulan Fırında patates püreli pırasa tarifi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 897 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sebze Yemekleri ve Zeytinyağlılar
Konu Başlığı Fırında patates püreli pırasa tarifi...
Konbuyu başlatan Prenses
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prenses

Prenses

Kayıtlı Üye
Fırında patates püreli pırasa tarifi...

MALZEMELER
4 adet pırasa, 1 kg patates

Yeteri kadar su

2 su bardağı rendelenmiş taze kaşar

1'er adet soğan ve havuç

3 çorba kaşığı zeytinyağı

Yarım kg dana kıyma

1 adet büyük boy domates

Tuz, karabiber, pulbiber, yenibahar
YAPILIŞI
Patatesleri soyup irice doğrayın ve bir tencereye alın. Üzerini geçecek kadar su ve bir tutam tuz ekleyip yumuşayana dek pişirin. Suyunu süzdükten sonra biraz ılıtın ve çatalla ezerek püre haline getirin. Üzerine kaşar peyniri, tuz ve karabiber katıp karıştırın. Pırasaları çok ince olmayacak halkalar halinde doğrayın. Soğan ve havucu temizleyip küp doğrayın. Zeytinyağını bir tavaya alıp, havucu ekleyin. Birkaç dakika karıştırarak kavurduktan sonra pırasa ve soğanı katın. Birlikte bir-iki dakika kavurup, kıyma, tuz, karabiber, pulbiber ve yenibahar katın. En son küp doğranmış domates ilave edin ve suyunu çekene dek pişirin. Ortası delik bir kek kalıbını yağlayıp, patates püresinin yarısını kenarlarını da kaplayacak şekilde içine koyun. Üzerine pırasalı harcı koyup düzeltin. Yeniden patates püresi koyun ve harç görünmeyecek şekilde kalıba yerleştirin. Önceden ısıtılmış 150 derece fırında 45 dakika pişirin.
Servis tabağına ters çevirerek çıkarın.
Dilimleyerek servis yapın.

KadiR

Yönetim
iLLa recımı bozdurcaklar bana :)

KadiR

Yönetim
Kardeş serbes ediyonda sonra damatlık bile giyinemeyiz o kiloya göre damatlikda yapılmaz :)

KadiR

Yönetim
:)

Prenses

Kayıtlı Üye
Abi bişey olmaz özel dikeriz sana göre en kralından