Görücü usulü evlilik mi, aşk evliliğimi tercih edersiniz?

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Bölge kategorisinde Prenses tarafından oluşturulan Görücü usulü evlilik mi, aşk evliliğimi tercih edersiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,829 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Bölge
Konu Başlığı Görücü usulü evlilik mi, aşk evliliğimi tercih edersiniz?
Konbuyu başlatan Prenses
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Sondurak

Prenses

Kayıtlı Üye
En doğrusu gorucu usulüyle evlenmek uzun ve evlilikler uzun sürüyor eskiden hep öyle evleniyorlardi şimdi aşk bitince evlilik bitiyor olan çocuklara oluyor maalesef

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Haklısın balam

E

EfSaNe

Ziyaretçi
Benim fikrim qorucu usulu deil severek evlenmek en quzeli vede en içten olani ayriliklar bosanmalar yeteri sevmemekten vede birbirlerine sadık olmamaktan kaynaklidir buda sayqinin olmamasindan kaynaklidir kiz veya erkek her ikiside ayni sekildedir qorucu usulu eskiden di evet cunku eskiden herkez ic iceydi sehirler boştu qurbetci coktu koyde herkez birbirini tanirdi vede sayqi sevqi vardi gelen kisilere yok denmezdi cunku ayni koyun insani vede azda olsa bilindik ti disariya kiz verme adeti cok azdi biraz cahillik birazda aileye baqlilik vardi yok denmezdi evlendikten sonra anne baba nene dede herkez ic iceydi ayri ev yoktu aile genisti o yuzden huzur var sevqi var ama yeteri ask yoktu ama baqlilik vardi ailenin yuvayi tutmada katkisi vardi ama simdi oyle deil herkez istiyor ayri ev aileden uzak yasam saqlamak devir eskisi qibi deil cahil insan yok denecek derecede kimse kimseye laf kondurmaz baqirdimi esler birbirine ne baqiriyosun deyip tartisip cekip qidecek seviyede insanlarimiz var buda sayqidan veya sadik olmamaktan oturu konu derin yazsam destan olur :)

Prenses

Kayıtlı Üye
Aşkta olmuyor baksana bitiyor:) görücü usülü daha iyi aile birbirini tanıyor sonucta biliniyor ask güzel birşey maalesef süresi kısa

Aybala

Admin
Ufff ne dertlendin sen efsane

E

EfSaNe

Ziyaretçi
Gorucu usulunde aile birbirini taniyor ama ciftler tanimiyor onemli olanda bu onceden aile desteqi vardi ciftler tanimasada yuva kurulurdu ayakta tutan aileler olurdu bosanma olmazdi simdi millet ailelerini tanimiyor ezip qeciyor dahasini sen dusun :)

E

EfSaNe

Ziyaretçi
Biten birsey ask deildir baqlilik aliskanlik veya hoslanmadir seven insan asik olan insan karsilikli ise bitmes cunku icinde biraz kaybetme korkusu olur bu yuzden sadik hosqorulu sayqili vede tutkulu olunur bunlarda aski yasamalarina vesile olur

Prenses

Kayıtlı Üye
Hepimiz güzel cirkin arar olduk görücü usülü daha iyi nedenini saygı sevgi ailelerden çekinme utanma kalmadı millet sevicem diye bu hale geldi bosanmalar çoğaldı kadına şiddet çoğaldı eski sevgiliden boyle miydi

Aybala

Admin
Yuva kurmak ciddi bir iş ennufak sudan sebeplerden evlilikler bitiyor tahammülsüzlük var .gorucu usulü eskiden mis evet eşler zamnla taniormus birbirini çalışmaktan ew gecidirmekten kavga edmiyolarkiydi elbet ediyolardi ama saygı sewgi farklıydı belki ozaman eskiler diyor ya eskiden güzeldi herşey doğru belki herşey eskiden guzeldi

E

EfSaNe

Ziyaretçi
Annemde bana buluyo ewlen artikim die sanki kendine seciyo ömür gecicek yahu:))
Bak ornek bi kisi :D annemde bana buluyor sanki kendine seciyor omur qecicek :D demek istediqimde buydu simdiki zihinlerimiz dusuncelerimiz eski kafa deil cunku devir farkli devir onceden bunu diyemezdin anne bulur tamam der qider isterdin simdi bizden onay olmadan gidemezler kizlar istemeden gelemezler anliyacaqiniz once tanisma varsa hoslanma devamini surdurme ve evlilik kisacasi gorucu usulu eskidendi ve bitti denicek kadar az cunku qenclik qitti :ROFLMAO: :ROFLMAO: ?

Prenses

Kayıtlı Üye
Ben görücü usülü taraftarıyım aferin sondurak kabul et gitsin:)

Prenses

Kayıtlı Üye
Görmem lazım Babam eminim en guzeline verir:d