Guzel insan ..

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fotoğraf, Resim Galerisi kategorisinde Esra_Liman tarafından oluşturulan Guzel insan .. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 445 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fotoğraf, Resim Galerisi
Konu Başlığı Guzel insan ..
Konbuyu başlatan Esra_Liman
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KadiR

Esra_Liman

Admin
Kayıtlı Üye
Yönetim
Grafiker
Asıl güzellik ahlak güzelliğidir. Ahlakı güzel olan insan her yaşta güzeldir. Hırs yüzünden küçük çirkinliklere fırtına koparan, ama küçük güzelliklerdeki mutluluğu göremeyen insanlar haline geliyoruz. - Muhammed Bozdağ Ruhun güzelliği, bedenin güzelliği kadar kolaylıkla görülmez. - Aristoteles Bitkinin güzelliği tohumun iyiliğindendir, insanın güzelliğiyse kalbinden gelir. - Mevlana Güzellik dilin altında gizlidir. Sükut, incelik, edep ve zerafet insanı her gittiği yerde sultan yapar. - Mevlana Güzellik baktığın şeyde değil, bakışında olmalı. Yüz gözünün gördüğü değil, gönül gözüyle gördüğündür güzel olan. - Mevlana Asalet boyda değil, soyda olmalı. İncelik belde değil, dilde olmalı. Doğruluk sözde değil, özde olmalı. Güzellik yüzde değil, yürekte olmalı. - Mevlana Biz güzeliz, sen de güzelleş, beze kendini. Bizim huyumuzla huylan, bize alış başkalarına değil. - Mevlana Akılsız, yüzü güzele; akıllı, gönlü güzele talip olur. Zaman yüz güzelliğini tüketir; ama gönül güzelliğini artırır. - Mevlana Güzelliği yüz de arayanlar çirkin kalplere mahkum kalırlar. Sevgilim! Senin yüzünden, yüzümde bir güzellik var. - Mevlana Kimde bir güzellik varsa bilsin ki ödünçtür. - Mevlana Güzellik, görenin gözündedir. - Mevlana Sen böyle güzelken bana söz düşmez. Bakma böyle yazılar yazdığıma, ben aslında Oku! emrine amade seni okuyorum sevgili... - Hz. Mevlana Güzellik bakan gözde, gözü baktıran kalpte, kalbi veren Rabb'te. Her insanın kıymeti, ahlâkının güzelliği kadardır. - Hz. Ali Güzelliğin bir damlası olan Leyla için uykuyu haram etmek çok değilse, güzelliğin kaynağı Mevla için bir ömrü feda etmek az bile. Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir. Gerçek mutluluk gördüğün şeyde değil asıl görünmeyen yerdedir. Güzelliği bulmak için tüm dünyayı dolaşsak da; onu içimizde taşımıyorsak asla bulamayız. - Ralph Waldo Emerson Her şeyin güzel olmasını isteriz. Olmaz. Aslında olur göze gelmez. Çünkü biz güzelliklerin isteklerimizle sınırlı olduğu ve bu isteklerimizden başka güzelliklerin olmadığı kanısındayız. Altın kaplamadır bazılarının güzelliği, dışı pırıl pırıl ama zifiri dumandır içi. - Şems-i Tebrizi Edep elbisesi mümin olanın üzerine giyip bir daha üzerinden asla çıkarmayacağı en güzel elbisedir. Efendimiz (s.a.v.) aynaya baktığı zamanlarda söylediği: Allah'ım yaradılışımı güzelleştirdiğin gibi ahlakımı da güzelleştir. Mutsuzum diye bahane arama. Rabbim o kadar güzellikler vermiş ki; uyan da kalp gözünü arala. Çirkinlik, güzellik hepsi özdedir; kusur görüyorsa hata gözdedir. Dış güzellik ilk sözü söyletir. İç güzellik son sözü söyletir.

KadiR

Yönetim
teşekkurler kardeşim Guzel insan