Hz.Ayse annemiz bölüm 3

• Konbuyu başlatan Hümra
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sahabeler ve Evliyalar kategorisinde Hümra tarafından oluşturulan Hz.Ayse annemiz bölüm 3 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 412 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sahabeler ve Evliyalar
Konu Başlığı Hz.Ayse annemiz bölüm 3
Konbuyu başlatan Hümra
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hümra
H

Hümra

Ziyaretçi
Annemiz geceleri de gündüzleri gibi aydindi, cogunu namazla geciriyor, gündüzlerini hep oruclu tamamliyordu.
Basladigi ibadet herbir ameli sonuna kadar devam ettirmeyi, vazgecilmez bir borc bilirdi.
" Resulullah zamaninda kilmaya basladigim nafile namazi, babam mezarindan kalksa Ve bana Kilma ! dese ben yine birakmam.
Kit kanaat imkanlar ile gecinir, eline gecenleri hic bekletmez muhtaclara dagitiverirdi.

Bir gün Annemizi Hz.Cabir ziyarete gider. Hz.Cabir : Su elbiseni degistirsen , seklinde bir ifade cikiverir agzindan.

Zira Annemiz o gün üzerinde olan elbise yipranmis ve belli basli yerlerinde yama ile kapatilmisti.

Annemiz : Bir gün Resulullah bana,
" Sayet bana kavusmayi murad ediyorsan, kullanilmaz hale gelmedikce elbiseni degistirme.
Ve bir aylik yiyeceginden fazlasini düsünüp de saklama gayretinde bulunma!"
Simdi ben Resulullaha kavusacagim ana kadar onun bana emrettigi cizgiyi hic degistirirmiyim?

Elbette bu iradi bir tercihdi,
Annemiz hayatinin sonuna kadar sürdürecek, önüne dünya dolusu imkanlar sunulsa da , Resulullah zamaninda yasadigi hayattan asla taviz vermeyecekti.
Zira onun en büyük sermayesi,
ZÜHD ve TAKVA idi.