Hz.Ayse annemiz bölüm 6

• Konbuyu başlatan Hümra
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sahabeler ve Evliyalar kategorisinde Hümra tarafından oluşturulan Hz.Ayse annemiz bölüm 6 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 346 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sahabeler ve Evliyalar
Konu Başlığı Hz.Ayse annemiz bölüm 6
Konbuyu başlatan Hümra
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybala
H

Hümra

Ziyaretçi
Peygamberimiz s.a.v diger annelerimiz den en cok Hz.Ayse annemizi severdi, peki neden?
Birincisi; en yakin dostu, ona en yakin olan can yoldasi Hz.Ebubekirin kizi olmasiydi.
Ikincisi; vahiy melegi Hz.Cebrail Ayse annemizin suretinde gelmesi.
Peygamberimize vahiy geldigin de annemizin de orada bulunmasi, dünya Ve ahirette insanlar arasinda en fazla onu seviyor olmasi Ve bunu herkese ilan etmis olmasi. Ayse annemiz Hz.Cebraili iki kez görmesi ve Cebrail a.s Peygamberimizin vasitasiyla selam göndermesi, vahiy meleginin sadece onun evinde iken gelip vahiy getirmesi.Annemizin yaninda yaslanmis halde iken Hakka yürümesi.

Ne güzel bir sevgi , ne güzel bir gönülden sevmek ?

KadiR

Yönetim
Emegıne Yuregıne sagLık kardeşim guzel payLaşım

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Peygamberimiz s.a.v diger annelerimiz den en cok Hz.Ayse annemizi severdi, peki neden?
Birincisi; en yakin dostu, ona en yakin olan can yoldasi Hz.Ebubekirin kizi olmasiydi.
Ikincisi; vahiy melegi Hz.Cebrail Ayse annemizin suretinde gelmesi.
Peygamberimize vahiy geldigin de annemizin de orada bulunmasi, dünya Ve ahirette insanlar arasinda en fazla onu seviyor olmasi Ve bunu herkese ilan etmis olmasi. Ayse annemiz Hz.Cebraili iki kez görmesi ve Cebrail a.s Peygamberimizin vasitasiyla selam göndermesi, vahiy meleginin sadece onun evinde iken gelip vahiy getirmesi.Annemizin yaninda yaslanmis halde iken Hakka yürümesi.

Ne güzel bir sevgi , ne güzel bir gönülden sevmek ?
Emeğine sağlık canım ???