Hz. Muhammed SAS doğduğu gün?

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hz. Muhammed (S.A.V.) kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Hz. Muhammed SAS doğduğu gün? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 264 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hz. Muhammed (S.A.V.)
Konu Başlığı Hz. Muhammed SAS doğduğu gün?
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
..... Hz. Abdul muttalib Radiallah hu aleyh Peygamber efendimizin Dedesi anlatıyor.Hazreti Muhammed Sallallah hu Aleyhi vessellem in annesi Âmine’nin evini de kuşların ihâta ettiğini gördüm. Evin kapısını çaldım. Seyyid ül Ebrâr’ın (Aleyhisselâm) annesi Amine hatun çıktı. Kendisinde doğum zafiyeti ve nifâs rahatsızlığı yoktu. Titremeğe başladım. Dedim ki: -“Alnında taşıdığın nur nerde?” Şöyle cevap verdi: -“Onu en güzel bir şekilde dünyaya getirdim. Hâtiften de bir ses işittim, şöyle diyordu: -Ey Âmine, bu yavrunun adını “Muhammed” Sallallah hu Aleyhi vessellem koy. Bunu işitince dedim ki: -“Ey Âmine, çocuk nerede?”. Küçük bir odayı işaret etti. Oraya yöneldim. Bir de ne göreyim; kapıda dehşetli, sağlam yapılı, iri yarı bir şahıs duruyor. Beni bir titreme aldı. Dedi ki: -“Meleklerin ziyareti bitinceye, üç güne kadar yanına girmen mümkün değil.” Allahım bizi şefaatine layık eyelsin amin ?