Hz. Rabia

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sahabeler ve Evliyalar kategorisinde Aybala tarafından oluşturulan Hz. Rabia başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 317 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sahabeler ve Evliyalar
Konu Başlığı Hz. Rabia
Konbuyu başlatan Aybala
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybala

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
*?....... KISSADAN HİSSE.....?*

*Hazret-i Râbia, çok oruç tutardı.*
*Bir defâsında bir hafta hiç yiyecek bulamadı. Sekizinci gece açlığı iyice şiddetlendi.*

*Nefsine eziyet ettiğini düşünürken birisi kapıyı çaldı.*
*Bir tabak yemek getirdi, o da yemeği alıp, yere koydu.*
*Mum getirmeye gitti, gelince bir kedinin yemeğini dökmüş olduğunu gördü.*
*Su bardağını almaya gitti. Mum söndü. Su içmek isterken bardak düşüp kırıldı.*
O da ;
*" - Yâ Rabbî.! Bu zavallı kulunu imtihan ediyorsun , fakat âcizliğimden sabredemiyorum." diyerek bir âh çekti.*
*Bu âhtan neredeyse ev yanacaktı.*
Bir ses duyuldu:

*" - Ey Râbia , istersen dünyâ nîmetlerini üstüne saçayım. İstersen , üzerindeki dert ve belâları kaldırayım. Fakat bu dertler ,belâlar ile dünyâ bir arada bulunmaz.".*

Bu sözü işitince ; "
*-Yâ Rabbî.!.Beni kendinle meşgûl eyle ve Senden alıkoyacak işlere bulaştırma." diye duâ etti.*

*Bundan sonra dünyâ zevklerinden öyle kesildi ki; kıldığı namazı ; "*
*- Bu benim son namazımdır." diye huşû ile kılar , hep Allahü Teâlâ ile meşgûl olurdu.*

*Hattâ birisi gelip kendisini Allahü Teâlâ ile meşgûliyetten alıkoyar korkusuyla ; "*

*- Yâ Rabbî! Beni kendinle meşgûl eyle de, kimse Senden alıkoymasın." diye duâ ederdi....*

...............
*??????Aynı dua ile ümmet-i Muhammed için,kendim ve sevdiklerimiz için yalvarıyorum.*

*Yarabbi bizi Senle meşgul eyle kimse *Senden alıkoymasın.*

Âmin Âmin Âmin Ecmain İnşaAllah...FB_IMG_1587754610675.jpgFB_IMG_1568797187004.jpg