Kaban, Palto ve Mont Arasındaki Farklar

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Moda Dünyası (Bayan) kategorisinde Deniz Demir tarafından oluşturulan Kaban, Palto ve Mont Arasındaki Farklar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 221 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Moda Dünyası (Bayan)
Konu Başlığı Kaban, Palto ve Mont Arasındaki Farklar
Konbuyu başlatan Deniz Demir
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Deniz Demir

Deniz Demir

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar... uzun kaban bakıyordum kendime. belki aramızda hala karıştıran vardır diye kaban, palto ve mont arasındaki farkla ilgili bir haber yazısını paylaşmak istedim :)

"Kaban kelimesi Arapça ''kaba'' sözcüğünden türetilmiştir. Kaba, kalın kumaştan yapılmış giysi anlamına gelir. Kaban ise hem kış aylarında hem de mevsim geçişlerinde giyilen bir üst giysisidir. Başta beli bağcıklı, yırtmaç detaylı ve dolgulu olmak üzere birçok kaban çeşidi bulunmaktadır. Kaban nedir? Kaban, palto ve montun farkları nelerdir tüm detayları ile derledik.

En çok tercih edilen diğer kaban çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

1- Kapüşonlu Kabanlar 2- Yaka detaylı kabanlar 3- Düğme detaylı spor kabanlar

4- Slim Fit Yün Kabanlar

Kaban Nedir?

Suni kürk, kaşe ve pamuk gibi kumaşlardan dikilen, genellikle kış mevsimlerinde giyilen üst giysilerine kaban denir. Önceleri sadece beyaz, gri ve siyah gibi standart renklerde imal edilen kabanlar günümüzde birçok farklı renge ve desene ev sahipliği yapıyor.

Kaban, Palto ve Montun Farkları Nelerdir?

Kaban, palto ve mont birbirleriyle aynı görünse de belli başlı özellikleri farklıdır. Paltolar kabanlara göre daha uzundur ve dizlere kadar uzanır. Montlar sadece kışın giyilirken kabanlar sonbahar mevsiminde de giyilebilir. "

kaynak: milliyet

çevremde de çok sık karıştırıldığını gördüm bu meselenin :) uzun siyah kaban hastası biri olarak bu detay ilgimi çekiyordu hep, paylaşmak istedim :)

Moderatör tarafında düzenlendi: