KİM DAHA İYİ GÖRÜYOR

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan KİM DAHA İYİ GÖRÜYOR başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 306 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı KİM DAHA İYİ GÖRÜYOR
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

DeNiZ

Yönetim

efemmm34

cevaplandı • doğrulanmış cevap

KİM DAHA İYİ GÖRÜYORAdamın biri, ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir
arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa :
-Buraların yabancısıyım, demiş Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler.
Çocuk, arabanın penceresine iyice açtıktan sonra :
-Ben de buraya ilk defa geliyorum. Ama sağ tarafa gitmeniz gerekiyor herhalde.
Adam çocuğun da yabancı olmasına rağmen bunu nasıl anladığını sormuş ister istemez. Çocuk:
- Ihlamur çiçeklerinin kokusunu duyuyor musunuz? Kus civiltları da oradan geliyor zaten, diye gülümsemiş.
-Iyi ama , bunların parktan değil de tek bir ağaçtan gelmediği ne malum?
-Tek bir ağaçtan bu kadar yoğun koku gelmez.Üstelik, manalyolar da katılıyor onlara .Hem biraz derin nefes alırsanız
forindan yeni çıkmış ekmeklerin kokusunu duyacaksınız.
Adam , gözlerini hafifçe kısarak denileni yaptıktan sonra, cebinden bir kağıt para çıkartıp teşekkür ederken fark
etmiş çocuğun kör olduğunu Çocuk ise konuşurken bir anda sözlerini yarıda kesmesinden anlamış, adamın
kendisini fark ettiğini.
-Üç yıl önce bir kaza geçirmiştim, görmeyi o kadar çok özledim ki sizinkiler sağlam öyle değil mi?
Adam çocuğun tarif ettiği yerde bulunan fırına yönelirken:
-Artik emin değilim, demiş. Emin olduğum tek şey, benden iyi gördüğündür.​