kitap özeti

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Kullanımı kategorisinde kezo tarafından oluşturulan kitap özeti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 929 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Kullanımı
Konu Başlığı kitap özeti
Konbuyu başlatan kezo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

kezo

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben Keziban KARAKUŞ ben kitap okumayı seviyorum okuduğum kitapların özetlerini yazıp çıkarmayı daha çok seviyorum bu yüzden yazdığım özetleri sizlerle paylaşmak istedim . Tabiki sizin yorumlarınız benim için çok önemli özetler hakkında yorumlarınızı bekliyorum hoşçakalın arkadaşlar.

FARELER VE İNSANLAR

George ve Lennie yersiz yurtsuz iki arkadaştır. Lennie iri yarı beyninden biraz engelli bir kişidir .George her zaman Lennie,nin eli ayağı hem de aklı olur bu iki arkadaş kazandıkları parayla bir çiftlik hayali kurarlar bir gün yine çalıştıkları çiftliğin sahibinin kızını Lennie görür ve Lennie kızın saçlarını okşamaya başlar. Lennie yumuşak şeylerden hoşlandığı için Lennie heyecanlanır kız Lennie,den korkar ve çığlık çığlığa bağırmaya başlar kızın sesini çiftlikteki insanlar bu iki arkadaşın peşine düşerler .George Lennie izlerini kaybettirirler dere kenarında gizlenirlerken George Lennie derki beni iyi dinle eğer başın belaya girerse buraya gel der.Ve sabah olur gizlendikleri yerin az ilerisinde bir çiftlik görürler ve çiftliğe giderler çiftliğin sahibinin Curley adında serseri bir oğlu vardır Curley,in güzel bir karısı vardır Curley karısını herkesten kıskanır durur çiftlikte çalışan ortalıkçının yaşlı bir çoban köpeği vardır işçiler bu köpeği sahibinden vurmasını isterler sahibi köpeğine kıyamaz ama işçilerden biri çoban köpeğini vurup öldürür.Curley bir gün Lennie ,ye sataşır Lennie Curley ,in ağzını burnunu kırar işçiler Lennie,nin elinden Curley,i zor alırlar George bir gün Lennie,ye bir yavru köpek alır Lennie heyecanlanıp yavru köpeği öldürür ve çok üzülür Lennie yavru köpeğin ölüsünü saklarken Curley ,in karısı gelir ve Lennie ne sakladığını sorar ve Curley karısı Lennie den saçlarını okşamasını ister Lennie Curley karısının saçlarını okşamaya başlar ve Lennie kendine hakim olamaz heycanlanıp Curley karısını orada öldürür .George cun söyledikleri Lennie aklına gelir Lennie kaçıp gider saklanır .Curley karısının öldüğünü gören işçiler Lennie nin peşine düşerler .George Lennie nereye gittiğini bilir ve George Lennie bulup işçilerden önce öldürür.

Özeti yazan :

Keziban KARAKUŞ

kezo

Kayıtlı Üye
bir özet daha:)
KIRIK KALP

Rose, Polmerin en iyi kız arkadaşı olan Charlotte ve Fabio nun düğününde zengin ve yakışıklı Dante Fortinari ile karşılaşır ve tanışır. Rose ve Dante gün geçtikçe birbirilerini çok severler Rose ve Dante bir gün birlikte olurlar ve o an Dante’nin telefonu çalar ve Dante çıkıp gider Rose ertesi sabah kalbi kırık hamile bir kadın olarak uyanır ve Rose’nin bir kızı olur Rose kızının babasını herkesten bir sır gibi saklar ve Rose ye arkadaşı Charlotte bir kaç günlüğüne kendisi ile çıkmasını ister Rose tatile gittiği yerde Dante ile karşılaşır Rose Dante’nin çok sinirleneceğini bildiği halde gerçeği daha fazla saklayamaz ve Dante ye bir kızının olduğunu söyler Ve Dante bir kızının olduğunu duyar duymaz Rose ye evlilik teklif eder ama Rose Dante nin kendini severek değil de kızı için evleneceğini düşünür ve Rose Dante nin evlenme teklifine bir yanı hayır dese bile bir yanı evet demektedir ve bir gün Rose ile Dante evlenirler Rose ikinci kez hamiledir Rose ile Dante ve kızları doğacak bebekleri ile mutlu bir aile olurlar.

DeNiZ

Yönetim
Emegine saglik tsk ederiz
Guzel paylasimlar
Kitap özetleri katagorimiz var
Orda paylasirsan daha cok okunur
(Benim fikrim ) :)