Kütahyada 3 köy ve 1 mahalle karantinaya alındı

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Türkiye'den Haberler kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Kütahyada 3 köy ve 1 mahalle karantinaya alındı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 498 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Türkiye'den Haberler
Konu Başlığı Kütahyada 3 köy ve 1 mahalle karantinaya alındı
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KadiR

DeNiZ

Yönetim
5ec164515542840a8c759bda.jpg
Kütahya'da Kabaklar, İnceğiz, Ortaca köyleri ile Yalnızsaray Mahallesi koronavirüs vakaları görülmesi üzerine 14 gün karantinaya alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Kütahya Valiliği Pandemi Kurulu son günlerde görülen pozitif vakalar nedeniyle yeni karantina kararları aldı. Emet ilçesine bağlı Kabaklar köyü, Şaphane ilçesine bağlı İnceğiz köyü, Aslanapa ilçesine bağlı Ortaca köyü ile Yalnızsaray Mahallesi görülen pozitif vakalar üzerine Pandemi Kurulu kararınca 14 günlük karantinaya alındı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulları da yaptıkları açıklamalarda salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla 3 köy ve 1 mahallede başlatılan karantina uygulaması 14 gün süreceğini ifade ederek, tüm ihtiyaçların Vefa Sosyal Destek Gruplarınca karşılanacağı belirtild

İKİ MAHALLEDE KARANTİNA KALDIRILDI

Kütahyanın Hisarcık ilçesinde karantinaya alınan Şehitler ve Cumhuriyet Mahallesinde ise 14 günlük sürenin tamamlanmasının ardından karantinanın kaldırıldığı açıklandı. Kütahyada hava sıcaklığındaki artışla birlikte sokaklarda kalabalıklar oluşunca koronavirüs vakaları artış göstermiş ve 10 gün önce yaklaşık 100 olan pozitif vaka sayısı, 197ye yükselmişti.

KadiR

Yönetim
emegıne saglık denızım