Kumaşlarına Göre Tül Ütüleme

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Sohbet kategorisinde mervekeskin tarafından oluşturulan Kumaşlarına Göre Tül Ütüleme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 453 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Sohbet
Konu Başlığı Kumaşlarına Göre Tül Ütüleme
Konbuyu başlatan mervekeskin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mervekeskin

mervekeskin

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. İşinize çok yarayacak bilgiler araştırdım. Bu konu aklına nerden geldi diye soracak olursanız, geçenlerde tüllerimi yıkamıştım kumaşına dikkat etmeksizin direk ütüyü değdirince tül bir anda yandı. Dalgınlık işte nasıl olduğunu anlamadım. tül ütüleme benim için kabus oldu resmen. Benim gibi zorlananlar için aşağıya birkaç bilgi bırakıyorum keyifli okumalaar :))

Hafif ve desenli, şeffaf - tüllerden perdeler, pencereleri süslüyorlar. Ancak tüm bunlarla özel bakım gerektirirler - tülün bozulmaması için nasıl ütülenir? Bu, daha ayrıntılı bir şekilde tartışılacaktır - bir tülün organze veya diğer kumaştan nasıl düzgün bir şekilde kontur edileceği, kuru temizlemeye verilip verilemeyeceği ve ütü yapmadan mümkün olup olmadığı.
Soruyu cevaplarken, tül makine veya el yıkamadan sonra nasıl doğru bir şekilde ütülenir, yapıldığı malzemeyi dikkate almak önemlidir.
Sentetik tül ütüleme özellikleri.
Yıkandıktan sonra, tülün sadece bir demirle ütülenebileceğini hatırlamak önemlidir - sadece yıkayabilir () ve asabilirsiniz, ancak sentetik kumaş düzeltilemez. Bu nedenle, sentetiklerden yapılmış tüllerin nasıl demirleneceğine dair bazı öneriler ve ipuçları verebilirsiniz.
Bez ıslakken ütülenir - sadece suyun tahliye olmasına izin verin ve doğrudan ütülemeye devam edin. Kuru sentetik tülü ütülemek daha zordur - bir püskürtme tabancası ile püskürtmeniz gerekir ve bu sarı lekeler bırakabilir.
Küçük bir alanla ütülemeye başlayın - ütüdeki mod yaklaştıysa, devam edebilirsiniz. Ve röledeki optimum sıcaklığı 120 g olarak ayarlayın.
Kumaşa tüm ütü tabanıyla dokunmamak, özel bir meme kullanmak veya ürünü pamuklu bir bezle ütülemek en iyisidir.
Tül kumaşlardan ürünleri içten dışa ütülemenin en iyisi olduğunu hatırlamak da önemlidir - bu, ön kısımdaki ütünün tabanından iz bırakmamaya izin verecektir. Sentetik tüllerin nasıl düzeltileceği, kumaşı dikkate alarak kırışıklıkların nasıl düzeltileceği hakkında konuşursak - burada da bazı nüanslar var.
Örneğin, viskon için, ütüleme fonksiyonunu ütüye uygulayabilirsiniz, ancak sadece içeriden ütülenmelidir. İpek ve polyester ürünler - yüz ve yanlış taraftan ütülenebilirler, ancak kumaş hala ıslakken bunu yapmak en iyisidir, temiz, beyaz kağıt kullandığınızdan emin olun.
Sentetik malzemelerin ütülenmesi hassas bir konudur ve sıcaklığı doğru ayarlamak ve 110-120 dereceyi geçmemek önemlidir. Daha yüksek sıcaklıklarda, kumaş ya sararır ya da yanarsınız. Küçük bir kumaş bölümünü içeriden ütülemek yeterlidir ve mod doğru seçilirse, tülü tamamen ütüleyin. Tuval üzerinde bir kabartma deseni veya deseni varsa, ürün buharlama kullanmadan sadece içeriden ütülenir.
Doğal kumaş ürünlerinin de bazı tül ütü işlemleri vardır. Makinede veya manuel olarak yıkanmış perdeler en uygun şekilde düzeltilebilir.
Ütü yok. Ütü olmadan pamuktan yapılmış tülün yüzeyini bile çıkarabilirsiniz - daha önce sıkarak ıslak durumda saçaklara asın. Kendi ağırlığı altında, tuvalin düzeltilmesi ve ütülenmesi gerekmeyecektir.
Minimum sıcaklık ayarlı bir ütü kullanmak. Çamaşırlar yıkandıktan sonra çok sıkılırsa, ütülemeden düzeltmek için çalışmaz. Sadece röleyi 100 derecede takın ve ürünü ütüleyin, yanlış tarafa çevirdiğinizden emin olun. Pamuklu bir ürünün ütülenmesi gazlı bezle en iyisidir.