Mehmet Ceyhan'dan 'koronayı öldürüyor' sözlerine tepki: Halk da yalan olduğunu biliyor

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Türkiye'den Haberler kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Mehmet Ceyhan'dan 'koronayı öldürüyor' sözlerine tepki: Halk da yalan olduğunu biliyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,012 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Türkiye'den Haberler
Konu Başlığı Mehmet Ceyhan'dan 'koronayı öldürüyor' sözlerine tepki: Halk da yalan olduğunu biliyor
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

DeNiZ

Yönetim
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Prof. Dr. Canan Karatay'ın açıklamalarına tepki göstererek, "Bu kadar bilimsel gelişmelerden ve bilgi birikimden sonra tuzlu suyla karbonatla gargara, kelle paça ile salgının önleneceği yalanlarıyla halkın yanıltıldığı günlere geri dönmeyelim" dedi.
394262.jpg

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Prof. Dr. Canan Karatay’ın dün yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Prof. Dr. Canan Karatay, korona virüsün düşmanı olan vitaminleri açıkladı

Ceyhan, bir televizyon kanalından arayarak, Prof Dr. Canan Karatay’ın sağlık çalışanlarının karbonatla gargara yaparak korunması gerektiğine dair yaptığı açıklamanın sorulduğunu belirterek, “Artık Halk da bunun yalan olduğunu biliyor, bu insanlar gündeme gelmek için bunları uyduruyor dedim. Halk merak ediyor dediler. Oysa halk merak etmiyor. Merak etmesi için uğraşmayın lütfen” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Bir kanaldan aradılar. Artık pek sesi çıkmayan birinin ‘karbonatla gargaranın korona virüsü öldürdüğünü söylediğini,” benim buna ne diyeceğimi sordular.

Artık Halk da bunun yalan olduğunu biliyor, bu insanlar gündeme gelmek için bunları uyduruyor dedim. Halk merak ediyor dediler. Oysa halk merak etmiyor. Merak etmesi için uğraşmayın lütfen.

Bu saçmalıkları haber yaparken lütfen düşünün. Sağlık çalışanları canını verirken, güvenlik görevlileri ve diğer basın çalışanları yaşamlarını tehlikeye atarken, sizden de beklenen tek bir şey var.

Siz de halkı doğru bilgilendirmek için en az bizim kadar emek verdiniz. Şimdi halkın önlemlere uymamasına ve salgının artmasına neden olacak böyle yanlış olduğunu bildiğini haberler yapmayın lütfen.

Bu kadar bilimsel gelişmelerden ve bilgi birikimden sonra tuzlu suyla karbonatla gargara, kelle paça ile salgının önleneceği yalanlarıyla halkın yanıltıldığı günlere geri dönmeyelim. İleri gideceğimize taş devrine geri dönmeyelim.”

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Taş devrinde daha gusel yaşıyorlardı belki insanlar tek korkuları dinozorlardi belki