Neyseniz her ortamda o olun, hayat bir bütündür.

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Bölge kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Neyseniz her ortamda o olun, hayat bir bütündür. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 195 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Bölge
Konu Başlığı Neyseniz her ortamda o olun, hayat bir bütündür.
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

DeNiZ

Yönetim
İnsanlarla yüz yüze yapamayacağınız hiçbir konuşmayı sosyal medyada yapmayın.

Davranışını beğenmediğiniz bir insanı yolda çevirerek küfür ve hakaret ediyor musunuz?

Ya da tanımadığınız insanlara “canım, tatlım” diye hitap ediyor musunuz?

Cevabınız hayırsa bunu sosyal medyada da yapmayın, aynı insansınız siz.

-Kendinizin ailenizin ve yakınlarınızın fotoğraflarını insanların içini bayıltacak derecede paylaşmayın.

İlgilerini çekmiyor olabilir, sizin gibi hissetmeye insanları zorlamayın.

-Gizliliğin arkasına saklanmayın.
Lakap kullanımı, nick isimler, fotoğrafsız profiller sahtelik izlenimi uyandırıyor insanlarda, saklanacaksanız hesap açmayın.

-Başka paylaşımlardan çalıntı yapmayın, sosyal medya samimiyetin ya da samimiyetsizliğin çok çabuk algılandığı bir ortam, herkes her şeyi görüyor aslında, çoğu insan nezaketinden susuyor.

-Yazım ve dilbilgisi kurallarına uyun, insanlara kültür seviyeniz size bakış açıları hakkında temiz türkçeniz ve üslubunuzla fikir veriyorsunuz.

-Gerçek hayatta insanlara “ben bugün şunu yedim, şu restaurantta kendime ziyafet çektim” diyor musunuz?
Demiyorsanız, sosyal medyada yediklerinizi, içtiklerinizi, sofralarınızı paylaşmayın.
-Son olarak emoji kullanmaktan, konuşmayı unuttuk, gereksiz yerlerde doğru olmayan emojiler kullanmak yerine, kendinizi bir kaç kelime ederek sözle ifade edin.

Gerçek hayatta bir türlü, sosyal medyada başka türlü görünmeye çalışarak yaşadığınız kişilik bölünmesi zamanla çok yorar sizi.

Neyseniz her ortamda o olun, hayat bir bütündür.

ALINTI