Ölen Baba ile ilgili Sözler

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sevgiliye Sözler kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Ölen Baba ile ilgili Sözler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 587 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sevgiliye Sözler
Konu Başlığı Ölen Baba ile ilgili Sözler
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeNiZ

DeNiZ

Yönetim
Ölen ve rahmetli olan babalar için söylenmiş ve okuyabileceğiniz en güzel ölen babaya sözler ve ölen babaya mesajları sayfamızda bulabilirsiniz.

olen-baba-ile-ilgili-sozler.jpg

Sen aramızdan ayrılalı yıllar oldu ama ben hala alışmadım senin yokluğuna, sanki kapı çaldığında sen gelecekmişsin gibi, bir telefon çaldığında sen arıyormuşsun gibi seni hiç unutmadım Canım Babam.

Baba, ben bu saklambaç oyununu hiç sevmedim. Sağım solum sobe. Nereye saklanıyorsun böyle, seni hiç bir yerde bulamıyorum baba.

Sen bazen rüyalarıma gelip beni öpüyorsun, seni çok seviyorum diyorsun. Bende seni çok seviyorum babam.

Gözlerim doluyor aklıma yine her gece olduğu gibi babam geliyor. Kızım benim deyip öptüğün, kokladığın günler hatırımdan hiç çıkmıyor.

Bir yaprak gibi döküldün sonbaharın akşamında, oysa baharı yaşamadan göçüp gittin sonbaharın kucağına

Baba yanında olmasa da kendini güvende hissettiğin bir sığınakmış, baban olmayınca insan hayattan korkarmış. Canım babam nur içinde yat.

Benim babam dünyalara sığmayacak kadar büyük yürekli, iyi kalpli, merhametli bir adamdı. Benim babam her zaman kalbimde yaşayacak.

Cennet mekânın olsun, Peygamberimiz (s.a.v) komşun, cennet ehli yoldaşın, dualarım seninle olsun. Canım babam.

Katran karası gecelerde gözyaşlarıyla ve hüzün dolu sabaha doğru ilerliyor zaman, sen olmayınca hayat hiç çekilmiyor be babam.

Babanın ne iyisi olur, ne de kötüsü , en kötüsü babasız yaşamaktır.

Hep söylerdin babam okşayıp saçını seni sevmeye doymadan, senin mutluluğunu görmeden, göçüp gidersem bu dünyadan, dua et, mezarımın başucuna gel yeter derdin canım babam. Ben her gün geliyorum senin yanına Babam.

Bana bıraktığın en güzel miras güzel öğütlerin ve hayat felsefen. Seni çok özlüyorum babam.

Herkes baban gitti diyorlar ama sen hiç gitmedin ki baba bunu bilmiyorlar. Gözlerimden en güzel yere kalbime indin, önceden sadece olduğun yerdeyken şimdi ise baktığım her yerde sen varsın Canım Babam.

Ağlama zamanla her şeye alışırsın diyorlar ama baba bilmiyorlar ki seni ne kadar çok sevdiğimi, senin yokluğuna asla alışamayacağımı.

Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Bunu sen ölünce anladım seni çok özledim babacım.

Sen bedenen aramızdan göçtün gittin ama ruhun hep kalbimde olacak güzel babam. Seni ölene kadar unutmayacağım. Ölen babaya sözler yazımızı okumaktasınız.

Koca yürekli güzel babam. Yokluğunda bir babalar günü daha geçiriyorum. Seni çok ama çok özledim.

Baba demek merhamet demekmiş, güven demekmiş, yaşadığını bilmek mutluluk demekmiş.

Sizin hiç babanız öldü mü? Benim bir kere öldü, kör oldum. Yıkadılar, aldılar, götürdüler. Babamdan ummazdım bunu kör oldum. Cemal Süreya

Artık ağlama diyorlar babam. Sensizlik çok zor bunu bilmiyorlar. Bilmiyorlar canım babam bilmiyorlar.

Senden sonra ben hiç eskisi gibi olamadım canım babam. Ne zaman gülecek olsam gülemiyorum, ne zaman bir baba diyeni duysam gözlerim doluyor, yüreğim yanıyor.

Derdimi, neşemi, hüznümü paylaşabildiğim tek insandın. Ben şimdi kime gideyim.

Baba kelimesi dört harf söylemesi kolay ama manası çok büyük bir kelime… Canım babam seni sevgiyle anıyorum.

Allah’ım sen babama kabir azabı çektirme, şu mübarek gün ve geceler hürmetine ona cennet bahçesinden bir yer nasip eyle. Âmin

Babalar soğuk görünür ama sıcaklığı öldükten sonra bile hissedilir.

Seni bir daha görememek acı verse de bana, elimi uzatıp tutamasan da her daim kalbimdesin canım babam.

Beraber yudumlasaydık çayımızı, beraber yaşasaydık yaşamadıklarımızı. Sadece rüyalarımda değil yanımda görebilseydim seni babacığım.

Babanın yokluğu eksi kırk derecedeki soğuk hava kadar soğukmuş. İnsanın babası ölünce hiçbir şey içini ısıtmaya yetmiyor.

Seni unutmak imkansız baba, gözlerimi kapattığım zaman hayalin geliyor gözlerimin önüne, yaşadığım her şeyde seni görüyorum canım babam.

Sen hiç baba diye avazın çıktığı kadar sessizce bağırdın mı hiç?

Yüzün hep gözümün önünde canım babam. Senin yerin hep kalbimde olacak.

Canım babam artık ben de bir babayım. Bu yıl yanımızda olsaydın eğer sana dedeler günü de yapacaktık. Allah mekânını cennet eylesin.

Hasret akşamları gibi daldın gönlüme, yokluğun acısı saplandı yüreğime seni özledim be babam.

Baba olmadan anlayamazsın derdin babam. Şimdi babayım ve çok iyi anladım baba. Bu yalan dünyada babasızlık kadar büyük dert yokmuş benim güzel babam. Yattığın yerde huzur seninle olsun.

Bir babayı unutmaya bir ay, bir mevsim, bir yıl yeter mi bilmem ama ben babamı, babama olan sevgimi ölene kadar unutamam.

Yaşayan bir babanız varsa her gün Allah’a şükredin ve onun kıymetini çok iyi bilin. Çünkü babasız yaşamak çok zormuş.

Sensizlik çok zor olsa da senin bana öğrettiklerinle bu hayatta ayakta duruyorum canım babam seni çok özledim.

Mezarında nur içinde yat, mekanın cennet olsun, komşun Peygamber efendimiz olsun. Dualarımız her zaman seninle canım babam Ruhun şad olsun.

Babam sen bizden ayrılalı benim yüzüm gülmedi hiç, sensizlik zamanla geçer dediler ama benim ki geçmedi. Ben her gece rüyalarımda seni görüyorum. Baba baba gel diye sana sesleniyorum. Canım

Gecem sensiz, günüm sensiz, bugünüm sensiz, yarınım sensiz. Hayat sensiz çekilmiyor be babam.

Ben her şeyimi sana sorardım. Benim babam bilir derdim. Çünkü benim en büyük dayanağımdın sen babam. Nur içinde yat mekanın cennet olsun.

Ölen Babaya Mesaj​

olen-baba-mesaj.jpg

Yanında hissettiğim güven hiç değişmedi baba. En güvende olduğum yer kabrinin başıdır artık.

Ben şunu biliyorum ki sen bizim söylediklerimiz duyuyorsun, sana dünyada doyamadım babam. Seni üzdüm, kırdım beni affet babam.

Ben hep senin yanında mutluydum baba, bak yine senin kabrinin başında buluyorum huzuru, seninle konuştukça içim rahatlıyor.

Babam bak ben sensiz kaldım, ben babasız kaldım.

Benim yaşamımdaki örneğim, benim sıkıştığımda kurtarıcım canım babam nur içinde yat. Seni çok özledim babam.

Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Seni hiç unutmadın canım babam

Bugün hayatımdaki her şeyde senin imzan var canım babam. Allah mekanını cennet eylesin.

Bir baba ne zaman ölür. Bir babanın hayırlı evlatları varsa, evlatları ölene kadar o baba ölmez.

Bak baba bende senin gibi baba oldum. Bende evlatlarımı senin gibi yetiştireceğim. Onlara dedeniz böyle yapıyordu diyeceğim.

Bir baba öldü mü bir insan ölmez, bir hayatın neşesi ölür, mutluluğu yıkılır ve birliği bozulur.

Meğer içimdeki acı sensizlik acısıymış, senden ayrıldıktan sonra her gün daha fazla acıtmaya başladı yüreğimi canım babam.

Yanımızdan ayrılalı yıllar oldu ama evimizdeki varlığın hiç eksilmedi çünkü hep kalbimdesin canım babam.

Sevgini taşımak değil hasretini çekmek zor. Gülmeyi özlemek değil ağlamaya alışmak zor. Sevmek ya da ölmek değil, özleyince görememek zor babam.

Senin aramızdan ayrılışının onuncu yılına giriyoruz ama ben seni hala çok arıyorum babam.

Seni çok özledim babam diye haykırmak istedim ama yapamadım, özlemimi gözyaşlarımla gizledim canım babam.

Tek vazgeçilmezimsin canım babam, seni çok özledim.

Bu gün birkez daha yetimliğime ağladım canim babam. Yokluğun kor gibi yaktı içimi. Sahipsizliğim indi sanki tokat gibi yüzüme sensizlik yetimlik ne zormuş babam.

Baban giderse; Başı dumanlı dağın gider. Atan gider, sırtın gider, çınar ağacın gider yaslanacak yer bulamazsın. Baban giderse; Darda sana yetişen elin gider. Aklın gider, canın gider. Şu dağlanmış yüreğinde, çocuk kalan yanın gider. Baban giderse; öpülecek elin gider. Bayram gider.” (Can Yücel)

Zaman geçtikçe alışırsın diyorlar ama gün geçtikçe yüreğim daha çok yanıyor, seni daha çok özlüyorum babacığım.

Sağlığında senin istediğin gibi birisi olamadım ama sana söz veriyorum ne olursa olsun senin istediğin gibi birisi olacak ve her zaman öyle yaşayacağım.

Yokluğunda kor alevlere döndü yüreğim, son bir kez yüzünü görseydim, karlı dağım aslan babam.

Hani zamanla geçecekti, hani zamanla alışacaktım. Olmuyor işte bak geçmiyor, ben babamsızlığa alışamadım, onsuz yaşamak bana çok zor geliyor.

Babanı özledin mi diye soruyorlar ben onu çok özledim derken bile boğazım düğüm düğüm oluyor, gözlerimden yaşlar akıyor.
Alıntı