Ramazan Ayı'na hürmeti sayesinde Cenneti kazandı

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ramazan Ayı kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Ramazan Ayı'na hürmeti sayesinde Cenneti kazandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 248 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ramazan Ayı
Konu Başlığı Ramazan Ayı'na hürmeti sayesinde Cenneti kazandı
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
⭐⭐ *RAMAZANI ŞERIF* ⭐⭐

Tabii bu mükafatlar bizlere çok gibi gözükse de, Allahü Teala katında ki müjdeler bunlardan kat kat daha büyüktür.

Dininin nişanlarının diğeri de çok daha üstündür. Ama bunlar her oruç tutana verilecek değildir. Zira *"ramazanın hakkını tanıma"* vasfi birçok oruçlunun hak ettiği bir nitelik değildir.

Nakledildiğine göre bir mecusi, oğlunu Ramazan günü çarşıda yemek yerken görünce, ona tokat atarak: *"niçin Müslümanların Ramazanina saygılı olmuyorsun❓"* demiş.

Sonra bu kişi öldüğünde, bir alim onu rüyasında, Cennette izzet tahtına kurulmuş bir halde görmüş ve: *"sen mecusi değil miydin❓"* demiş.

O:

*"Evet, lakin ben öleceğim an, üzerimden doğru:*

*Ey benim meleklerim, onu mecusi olarak bırakmayın, Ramazan Ayı'na hürmeti sayesinde kendisine Islami ikram edin❗"* *diye bir nida işittim* demiş.

*Artık iyi düşünelim. Ateşperest biri bile Ramazan ayına hürmeti sebebiyle, iman saadetine kavuştuysa, ya imanlı olarak ona hürmet eden ve oruçlu geçirenler ne mükafatlara nail kılınacaktır.*

*Rabbim ihsan etsin cümlemize. AMIN.*

⭐⭐ *RAMAZANI ŞERIF* ⭐⭐