Ramazan Bayramımız mübarek olsun

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bayramlar kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Ramazan Bayramımız mübarek olsun başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 345 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bayramlar
Konu Başlığı Ramazan Bayramımız mübarek olsun
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
“Ramazân Bayramı gecesine, (hediyelerin dağıtıldığı gece anlamında) ‘Bahşiş Gecesi’ denilmiştir. Bayram sabahı olduğunda Allah Te‘âlâ, melekleri bütün şehirlere gönderir, melekler yeryüzüne inerler ve sokak başlarında dururlar. İnsanlar ve cinler hariç bütün mahlûkatın işiteceği bir sesle şöyle nidâ ederler: ‘Ey ümmet-i Muhammed! İhsânı bol olan ve çokça günahları affeden Kerîm Rabbinize çıkın!’ İnsanlar namaz kılacakları yerlere gelince, Allah Te‘âlâ, meleklere şöyle buyurur: ‘İşini yapmış bir işçinin hakkı nedir?’ Melekler: ‘Ey İlâhımız ve Efendimiz! Onun hakkı, tam manasıyla hakkının verilmesidir’ derler. Bunun üzerine Allah Te‘âlâ şöyle buyurur: ‘Ey meleklerim! Sizleri şahit tutuyorum ki Ramazân orucunu tutup, geceleri de ibâdet ettikleri için Ben onların mükâfatını rızâm ve mağfiretim yaptım!’

Rabbimin rızasını kazanan kullardan olmak dileğiyle

RAMSES

M&R
Kayıtlı Üye
Yönetim
“Ramazân Bayramı gecesine, (hediyelerin dağıtıldığı gece anlamında) ‘Bahşiş Gecesi’ denilmiştir. Bayram sabahı olduğunda Allah Te‘âlâ, melekleri bütün şehirlere gönderir, melekler yeryüzüne inerler ve sokak başlarında dururlar. İnsanlar ve cinler hariç bütün mahlûkatın işiteceği bir sesle şöyle nidâ ederler: ‘Ey ümmet-i Muhammed! İhsânı bol olan ve çokça günahları affeden Kerîm Rabbinize çıkın!’ İnsanlar namaz kılacakları yerlere gelince, Allah Te‘âlâ, meleklere şöyle buyurur: ‘İşini yapmış bir işçinin hakkı nedir?’ Melekler: ‘Ey İlâhımız ve Efendimiz! Onun hakkı, tam manasıyla hakkının verilmesidir’ derler. Bunun üzerine Allah Te‘âlâ şöyle buyurur: ‘Ey meleklerim! Sizleri şahit tutuyorum ki Ramazân orucunu tutup, geceleri de ibâdet ettikleri için Ben onların mükâfatını rızâm ve mağfiretim yaptım!’

Rabbimin rızasını kazanan kullardan olmak dileğiyle

Seninde kardes ALLAH (C.C) Razı Olsun. Ramazan bayramin ve tum mumin kardeslerimizin mubarek olsun

KadiR

Yönetim
ALLAH razı olsun abi senınde bayramını kutlar tum islam alemine hayırlar getırmesını temennı ederım

M

MeLiS

Ziyaretçi
Amin. Sağol Güzel kalpli İnsanlar Allah sizden de razı olsun. Sevdiklerniz ile Nice saglıklı hızurlu Byram gibi Bayramlar nasip olsun?