Sabırla ilgili sözler

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güzel Sözler kategorisinde KadiR tarafından oluşturulan Sabırla ilgili sözler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 463 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güzel Sözler
Konu Başlığı Sabırla ilgili sözler
Konbuyu başlatan KadiR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KadiR

KadiR

Yönetim
Sabır insanın en güçsüz zamanında nefsine hakım olması gereken bir duygudur. Geçmiş yıllarda sabırla ilgili sözler yazılmıştır söylenmiştir. Ama kişinin başına nasıl bir müsibet gelir bilinmez Kul başına ne gelirse kendı yaptıgında bilmesi ve imtihanı kimin gönderdiğini bilmesi ğerekir. Şairin dediği gibi sabır güzel nimettir ama acısını yudum yudum yiyebilirsen katlanabilirsen o zaman kıymetlenir. Forum keyfi ailesi olarak bizlerde Sabırlı sözler köşesi oluşturarak içizden gecenleri paylaşmak ıstedik.

Ne Güzel Teselli,
“El Mer'ü Me'a Men Ehabbe.”
Herkes; Ahirette, Dünyada İken
Sevmiş Olduğu Kimselerle Beraber Olacaktır.

Dua, Sabır, Şükür İnsan'ın Vazgeçilmezidir.

Bir gecede bırakıp gittiğin günden beri hala aynı yerde ve sabırla seni bekleyen bir kalp var burada.

Sabrın Sonu SeLâmet, Sabır Hayra Alâmet.. Belâ Sana Kahretsin; Sen Belâya Selâm Et !

Allah-u Teâlâ geçmiş kitaplardan birinde şöyle buyurduğu haber edilmiştir.
“Benden başka ilah yoktur. Benim kazama teslim olanı, gönderdiğim belaya sabır göstereni, verdiğim nimetlere şükreden kullarımı katımda sıddık olarak yazarım. Kazama teslim olmayan, belama sabır göstermeyen verdiğim nimetlere şükretmeyen kendisine benim dışımda bir Rab bulsun.”

Sabır-İle-İlgili-Güzel-Sözler.jpg

Sabir-ile-ilgili-sozler.jpg

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Sabır insanın en güçsüz zamanında nefsine hakım olması gereken bir duygudur. Geçmiş yıllarda sabırla ilgili sözler yazılmıştır söylenmiştir. Ama kişinin başına nasıl bir müsibet gelir bilinmez Kul başına ne gelirse kendı yaptıgında bilmesi ve imtihanı kimin gönderdiğini bilmesi ğerekir. Şairin dediği gibi sabır güzel nimettir ama acısını yudum yudum yiyebilirsen katlanabilirsen o zaman kıymetlenir. Forum keyfi ailesi olarak bizlerde Sabırlı sözler köşesi oluşturarak içizden gecenleri paylaşmak ıstedik.

Ne Güzel Teselli,
“El Mer'ü Me'a Men Ehabbe.”
Herkes; Ahirette, Dünyada İken
Sevmiş Olduğu Kimselerle Beraber Olacaktır.

Dua, Sabır, Şükür İnsan'ın Vazgeçilmezidir.

Bir gecede bırakıp gittiğin günden beri hala aynı yerde ve sabırla seni bekleyen bir kalp var burada.

Sabrın Sonu SeLâmet, Sabır Hayra Alâmet.. Belâ Sana Kahretsin; Sen Belâya Selâm Et !

Allah-u Teâlâ geçmiş kitaplardan birinde şöyle buyurduğu haber edilmiştir.
“Benden başka ilah yoktur. Benim kazama teslim olanı, gönderdiğim belaya sabır göstereni, verdiğim nimetlere şükreden kullarımı katımda sıddık olarak yazarım. Kazama teslim olmayan, belama sabır göstermeyen verdiğim nimetlere şükretmeyen kendisine benim dışımda bir Rab bulsun.”

Ekli dosyayı görüntüle 593

Ekli dosyayı görüntüle 594
Yüreğine sağlık abimm

KadiR

Yönetim
Teşekkür ederim kardesim