Salavat İle Süpriz hediye ?

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Sayfanız kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Salavat İle Süpriz hediye ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 683 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Sayfanız
Konu Başlığı Salavat İle Süpriz hediye ?
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
ÇOK SALAVAT ÇEKMENİN HEDİYESİ
OLMUŞ BİR OLAY

İsmim Hatice, lise öğrencisiyim.
Müzik dinlemeyi, televizyon izlemeyi çok severim. Okul çıkışı arkadaşlarla kafede oturur sonra eve giderim.
Başımdan geçen bir olayı size anlatmak istiyorum. Okulda üç aylar ile ilgili din kültürü öğretmenimiz bilgiler veriyordu. Şaban ayına girdiğimiz de öğretmenimiz bir proje den bahsetti.
Şaban ayı Rasulumuzun ayı olduğu için bu ayda herkes bol salâvat çekecek, sanki Resûlullah gelmiş gibi hareket edecekti.
Bazi arkadaşlar buna çok sevindi. Benim pek ilgimi çekmedi. Resûlullah nasıl gelecekti inanmadım. Öğretmenimiz hepimize tesbih matik almış.
En çok çeken büyük ödülü kazanacaktı.
Ödulun ne olduğu bilinmiyordu. Tesbih matiği elime aldığımda çok komik gelmişti. Annem her aldığında dalga geçiyordum.
Okul çıkışı arkadaşlar kafeye gitmek istediler. ilk önce tamam dedim sonra içimde bir ses gitme diyordu. Vazgeçtim.
Eve yürüyerek giderken öğretmenimin verdiği zikir matik elimde farkında olmadan salâvat çekiyordum . Eve girdiğimde annem şaşırdı, hayırdır Hatice erkencisin hastamısın dedi, yok dedim. Elimdeki zikir matiği görünce güldü.

En çok Salâvatı şerife çekene sürpriz bir hediye olduğunu söyledim. Annem çok mutlu oldu. Artık evimize Resûlullah gelmişti. Nasıl davranmam gerekiyordu araştırma yapmalıyım .
Elimdeki zikir matik ile odama geçtim. Zikir matiği aynanın önünde bırakıp kulaklık taktım. Müzik dinlemeyi düşündüm. Müziği açtım ama neden bilmem içimden dinlemek gelmedi.

Resûlullah evimizdeydi, müzik dinlememe razı olacakmıydı.
Müzigi kapattım. Tekrar salâvat getirmeye başladım. Namazlarımı kıldım. Annem ve babam çok şaşkın, hemde çok mutluydu. Gece yatmadan babama sabah namazına kaldırırmısın dedim, tabi kızım dedi.
Yattım içimde çok güzel bir duygu vardı. Sabah bir ses Hatice haydi namaza dedi.
Tamam baba deyip yataktan fırladım , abdest aldım ezan okunuyordu. Babamı aradım odalarda yoktu. Yatak odasına gittim. Yeni kalkmış beni çağıracaktı.
Şaşırdım beni çağıran kimdi peki ?
Artık her sabah beni biri namaza çağırıyordu. Resûlullah evimizde gibi düşünmeye başladığımdan beri herşey değişti.

Artık müzik dinleyemiyordum, televizyona bakmıyordum, annem babam kardeşim hepimiz evimizde bir misafir olduğunu biliyor ve hissediyorduk.
Salâvatlar çekiyorduk. Ay sonu gelmişti, öğretmen salâvatları topluyordu.
Herkes çektiği sayıyı söylüyor öğretmen kaydediyordu. Ben salâvat sayısını söyleyince öğretmen şaşırdı.
İki hafta sonra müdür birinciyi açıkladı ve birinci ben olmuştum. Sürpriz ödülü ben kazandım.
Ödül için çok heyecanlanmadım. Ya tablet veya kitaptır diye düşündüm. Annem babam kardeşim herkes geldi. Müdür bütün okulun önünde ödülü açıkladı.
Birinci umreye gidecekti. Ben şok oldum. Hiç beklemiyordum. O kadar mutlu oldum ki anlatamam beni namaza çağıran evine davet etmiş meğer. Ondan sonra hayatım değişti şuan 35 yaşındayım . Din kültürü öğretmenliği yapıyorum. Ve her sene bu projeyi bende öğrencilerime uyguluyorum.
Allah ögretmenimden razı olsun inşallah...