Son dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında 25 ilde maske takma zorunluluğu getirildi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Son Dakika Haberleri kategorisinde DeNiZ tarafından oluşturulan Son dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında 25 ilde maske takma zorunluluğu getirildi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 538 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Son Dakika Haberleri
Konu Başlığı Son dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında 25 ilde maske takma zorunluluğu getirildi
Konbuyu başlatan DeNiZ
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybala

DeNiZ

Yönetim
Son dakika haberi... Yeni tip corona virüse (Covid-19) karşı tek başına koruyucu özelliği olmayan ancak sosyal mesafe kuralıyla virüsle mücadelede önemli bir tedbir olarak öne çıkan maske kullanımı, 25 ildeki hıfzıssıhha kurulu tarafından zorunlu hale getirildi. Aralarında İzmir'in de bulunduğu 13 kentte ise bazı cadde, sokak veya çarşılara maskesiz giriş yasaklandı.

Kontrollü sosyal hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler, kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

Türkiye genelinde şu ana kadar Hıfzısıhha Kurulları tarafından, 10'u büyükşehir olmak üzere 25 kentin her yerinde, İzmir'in de aralarında bulunduğu 13 şehirde ise bazı noktalarda maskesiz dolaşmak yasaklandı.
802

25 İLDE MASKE ZORUNLULUĞU
Büyükşehirler Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak'ta sokağa çıkanlar maske takmak zorunda.
Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı 25 ilin yanı sıra İzmir, Gaziantep, Giresun, Karaman, Kayseri, Ordu, Trabzon, Tunceli, Van, Kırıkkale ve Manisa'nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda, ayrıca Bitlis'in Tatvan ilçesi ile Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

Denetimlerin arttırıldığı maske kullanımı konusunda uyarıları dikkate almayanlara para cezası kesiliyor.

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Maskesiz cimam abi (;

Aybala

Admin
??

Aybala

Admin
Bursa olsa 26 olardi 25 il dioki

E

EfSaNe

Ziyaretçi
25 in icinde de olabilirdi demekki en virussuz il bursa :D boşuna evliyalar şehri dememişler ??

Aybala

Admin
Evliyaullah koruyodur belki