6 Nisan da başlıyor

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Türkiye'den Haberler kategorisinde Aybalam tarafından oluşturulan 6 Nisan da başlıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 365 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Türkiye'den Haberler
Konu Başlığı 6 Nisan da başlıyor
Konbuyu başlatan Aybalam
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aybalam

Aybalam

Admin
Kayıtlı Üye
Mustafa Kemal Üniversitesi
Anabilim Dalı Başkanı,Doc.Dr Tülin Durgun Yetim'in açıklaması
İYİ HABER !!!!!!
KTÜ eski Profesörü Ercüment Ovalı ve ekibi tarafından koronavirüse yönelik yapılan çalışmalarda çok önemli bir gelişme yaşandı.
Haber61 – Haber Servisi – KTÜ eski Profesörü Kök hücre ve yapay deri çalışmalarıyla dünya çapında tanınan Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı labaratuvar ortamında koronavirüsle ilgili yaptığı çalışmalarda büyük bir başarı sağladı.
Prof. Dr. Ercüment Ovalı ve ekibi koronavirüs vakalarının, hastalığı yenen insanların kanındaki antikorlar aracılığı ile tedavi edilebilmesi için proje hazırladı. Projeyi Sağlık Bakanlığı’na sunan Ovalı ve ekibi onay aldı.

6 NİSANDA BAŞLIYOR

Ercüment Ovalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla güzel haberi verdi.

Ovalı paylaşımında “6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanin tedavisi için bir klinik calisma kapsaminda kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum.” dedi.

6 nisanda ilk covid19 spesifik immun plazma 12 hastanin tedavisi için bir klinik calisma kapsaminda kullanılmaya başlıyor. Bakanlık projemize onay verdi. Üretim başladı. Kahramanlarımı öpüyorum...

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1585634971752.jpg
    FB_IMG_1585634971752.jpg
    26.6 KB · Görüntüleme: 0