En çok mesaj

Kullanıcı
Mesajı

Annem şu anda cehennemden kurtulup cennetlik oldu

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fıkıh - İlmihal kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan Annem şu anda cehennemden kurtulup cennetlik oldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 240 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fıkıh - İlmihal
Konu Başlığı Annem şu anda cehennemden kurtulup cennetlik oldu
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
70 BİN KELİME_İ TEVHİDİN FAZİLETİ

Tevhid hatmi’nin tesiri ve adedi Şeyh Ebu’r-Rebi’ Hazretleri, keşfi açılmış bir genç ile yemek yiyordu. Yemekten evvel de, 70 bin tevhid okumuştu.
Keşfi açılmış genç yemeğe uzanırken bir anda gözünün önünden perdeler kaldırıldı ve annnesinin cehennemde azab edildiğini görünce, üzüntü ile elini yemekten çekti ve ağlamaya başladı.
Yanındakiler, neden yemediğini ve ağladığını sorunca da, gözyaşları içinde gördüklerini anlattı. Şeyh Ebur Rebi’ Hazretleri içinden;

_"Ya Rabbi! Bilirsin ki, yemeğe oturmadan senin rızan için 70 bin tevhid okumuştum, onları bu gencin annesine bağışlıyorum...”
diyerek
içinden niyazda bulundu. Genç hemen gülmeye başladı, niye gülüyorsun denildiğinde,

_“Annem şu anda cehennemden kurtulup cennetlik oldu da ondan. Ama sebebini bilemiyorum”
dedi.
Tabii bilemezdi, çünki onun keşfi ve himmeti o kadardı.

Ama Şeyh Ebu’r-Rebi’ sebebini çok iyi biliyordu ve o sebep okunan 70 bin kelime-i tevhid idi.

Hadis-i Şerifte buyruldu ki;
“Kim 70 bin ‘Lâilâheillallah’ derse, ölmeden önce Cennet ile müjdelenir.”
(Kelime-i Tevhidin Fazileti S. 47)

Tasavvuf ehlinin ileri gelenlerinden birçoklarının Kelime-i Tevhid‘i bu sayı üzerinde okumalarının dayanağı, bu hadis-i şerif olsa gerektir. Bu okunan 70 bin adet Kelime-i Tevhid‘in tesiri-sevabı okuyan için olduğu ve kendisi cennetle müjdelendiği gibi,
aynı hatmin başkaları için de okunması onlar için de aynı neticeyi verir.

Nakşi yolu Müceddidin kolu silsilesinin 33. ve son halkasını teşkil eden Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) hazretleri de,
kelime-i tevhid hatminin adedi hususunda;
“70 bin tevhid de olsa, olabilir… Amma 72 bin olsa daha iyi ve daha müessir olur”
buyurmuşlardır.
Yazı kategorisi:

70 Bin Kelimei Tevhid çekmeye Varmısınız....?

Abdestli olarak,kıbleye karşı oturup,
25 estağfirullah,
1 fatiha-i şerif,
3 ihlas-ı şerif,
3 salavat-ı şerif okunur ve
Rasul-ü Ekrem [ ﷺ ] Efendimizin Ruh-u şeriflerine hediye edilir.
.........LA İLAHE İLLALLAH ........
Her yüz adette bir defa
Muhammeden Resulullah ve ilahi ente maksudi ve rızake matlubi...
MANASI:
"ALLAHIM MAKSADIM SENSİN VE SENİN RIZANDA ARZUMDUR"
denir.

Günde ne kadar çekilirse, bir tarafa kaydedilir,yetmiş bin olunca,bir hatim olur.
İstenilen yere bağışlanır,
çeken kimse isterse, kendisine bırakır...

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi