?Günün Zikirleri?

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sure ve Dualar kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan ?Günün Zikirleri? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 230 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sure ve Dualar
Konu Başlığı ?Günün Zikirleri?
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
???Günün Zikirleri???

1.
أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ
Estağfirullah.

(Allah'tan af ve mağfiret dilerim)
?????
2.
لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
Lâ İlâhe İllallâhu Vahdehu Lâ Şerike Leh,Lehü’l-Mülkü ve Lehu’l-Hamdu ve Huve Alâ külli şeyin kadir.

(Allah'tan başka ilah yoktur, O tektir, O'nun ortağı yoktur, mülk O'nundur, hamd O'na aittir. O, her şeye kâdirdir.) sözüdür.)
?????
3.
سُبْحَانَ اللَّهِ وَبِحَمْدِهِ، سُبْحَانَ اللَّهِ العَظِيمِ
Subhânallâhi ve Bihamdihi Subhânallâhi’l Azîm

(Allâh’ı hamd ile tüm eksikliklerden tenzih ederek tesbih ederim. Azîm olan Allâh’ı her türlü eksikliklerden tenzih ederek tesbih ederim.)
?????
4.
اَللَّهُـمَّأَعِنِّا عَلَى ذِكْرِكَ، وَشُكْرِكَ، وَحُسْنِ عِبَادَتِكَ
Allâhümme einnî ala zikrike ve şukrike ve husnu ibadetike.

(Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana lâyık ibadet etmek için bana yardım eyle!.)
?????
5.
سُبْحَانَ اللهِ وَالْحَمْدُ للهِ وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَاللهُ أَكْبَر وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيم
Subhânallâhi velhamdulillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm

(Allah eksik sıfatlardan münezzehtir. Hamd Allah’adır. Allah’tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah’tan başkasında güç ve kudret yoktur.)
?????
6.
سُبْحَانَ اللَّهِ وَبِحَمْدِهِ عَدَدَ خَلْقِِهِ ورِِضَا نَفْسِهِِ وَزِِنَةَ عَرْشِِهِ وَمِِدَادَ كَلِمَاتِهِ
Sübhânallahi ve bihamdihi adede halkıhî ve rıdâ nefsihi ve zînete arşihi ve midâde kelimâtihi.

("Yarattıkları sayısınca, kendisinin hoşnut olduğunca, arşının ağırlığınca ve bitip tükenmeyen kelimeleri adedince ben Allah’ı ulûhiyyet makamına yakışmayan sıfatlardan tenzih eder ve O’na hamdederim)
?????
7.
سُبْحَانَ اللَّهِ وَبِحَمْدِهِ
Sübhanallahi ve bihamdihi.

(Ben, Allah’ı ulûhiyet makamına yakışmayan sıfatlardan tenzih eder ve O’na hamd ederim)
?????
8.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ
Allâhumme Salli Alâ Muhammed.

(Allâh'ım, Efendimiz, büyüğümüz Muhammed'e, salatu selam eyle.)
?????