İmamın cennet sepeti

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Bölge kategorisinde Aybala tarafından oluşturulan İmamın cennet sepeti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 360 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Bölge
Konu Başlığı İmamın cennet sepeti
Konbuyu başlatan Aybala
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KadiR

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Anadolu’nun bir köyünde, 40’larına gelince kırklara karışan, sabah akşam taşa ota, düze bayıra okuyup üfleyen, bir damla aklını dinle, duayla yemiş Ya Kulum Bektaş adlı bir meczup varmış.

Bektaş Efendi’ye köyün gençleri bir gece bir oyun oynamak istemişler. Köylük yerde bahçede, avluda yatılır. Bektaş, bir yaz günü avluda uyurken köyün gençleri, bahçe duvarından bir bağ sepeti sarkıtmış. İçlerinden biri de aşağıya seslenmiş:

-Ya kulum Bektaş, sen artık oldun, şu sepete bin, seni yanıma alacağım!
Bektaş uyanıp dağa taşa üflerken sepet de karanlıkta yukarı çekilmiş,

Bektaş, bir iki rekat namazdan sonra yeniden uykuya varmış. Bir zaman sonra gençler sepeti yeniden sallamışlar. Aynı ses yine derinden derine Bektaş’a ünlemiş:

-Ya Kulum Bektaş, sen artık oldun, şu sepete bin, seni yanıma alacağım.

Bektaş, yine okuyup üflerken sepet ağır ağır avluya süzülüp konmuş. Bizimki poturunu, takkesini toplayıp sepete oturmuş. Gençler de sepeti yavaş yavaş çekmeye başlamışlar.

Bektaş, huşu içinde Tanrı’sına kavuşmayı beklerken sepet de yolu yarılamış. Duvarın ortasına gelince gençler bir ağızdan Bektaş’a seslenmişler:
Ya kulum Bektaş, sen daha olmamışsın, biraz daha ol, seni yanıma öyle alacağım.

Sonra da sepeti bırakıvermişler, bizim erenler de neye uğradığını şaşırıp avlunun taşlığına serilip kalmış.

FB_IMG_1589468949691.jpg

KadiR

Yönetim
emegıne saglık kardeşim eksık olma

Aybala

Işıkları kapadım benibulmak isteyen kendini yaksın
Admin
Sağolasın abimm

KadiR

Yönetim
Sende saol kardeşim