*Kıyamet günü Ramazan ayı gerçekten pek güzel bir surette gelip

• Konbuyu başlatan MeLiS
  • Başlangıç tarihi

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ramazan Ayı kategorisinde MeLiS tarafından oluşturulan *Kıyamet günü Ramazan ayı gerçekten pek güzel bir surette gelip başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 252 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ramazan Ayı
Konu Başlığı *Kıyamet günü Ramazan ayı gerçekten pek güzel bir surette gelip
Konbuyu başlatan MeLiS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MeLiS
M

MeLiS

Ziyaretçi
⭐⭐ *RAMAZANI ŞERIF* ⭐⭐

*Kıyamet günü Ramazan ayı gerçekten pek güzel bir surette gelip Allahü Teala'nın huzurunda secdeye kapanacaktır.*

Allahü Teala:

*"Ey Ramazan❗ hacetini iste, hakkını tanıyanin elinden tutup onu şefaat et❗" buyuracaktır.*

*Böylece o, Arasat'ta dolaşıp, hakkını tanıyan kişilerin elinden tutarak, onunla birlikte Allahü Teala'nın indi manevisinde oturacaktır.*

Allahü Teala: *Ey Ramazan❗ Ne istiyorsun❓* buyuracak, o da: *"onu vakar tac ıile taçlandirmanı istiyorum"* diyecektir.

*Bunun üzerine Allah'u Teala o kişiyi pek değerli bir taşla taçlandıracak, sonra büyük günah sahiplerinden 7⃣0⃣bin kişi hakkında şefaatçi kılacak, daha sonra da her birinin yanında bin hizmetçi bulunan bin huri ile evlendirecek, ardından da onu burağa bindirecektir.*

Allahu Teala tekrar:

*"Ey Ramazan❗Ne diliyorsun❓ buyurunca", o; "Onu peygamberinin civarına yerleştir"* diyecektir.

Bunun üzerine Allahü Teala onu Firdevs'e konduracaktır.

Bu sefer Allah'u Teala:

*"Ey Ramazan, daha ne diliyorsun❓"* buyurduğunda o: *'ya Rabb'im, Ben işimi gördüm, ya senin bana hürmet edene ikramın nerede❓'* diyecektir.

Böylece Allahü Teala ona, her birinde 1⃣0⃣0⃣0⃣ kasr (altın ve gümüşten yapılma Köşkler) bulunan, kırmızı yakuttan ve yeşil zebercetten oluşan bin şehir verecektir.

⭐⭐ *RAMAZANI ŞERIF* ⭐⭐